Krása a módaMóda

Vyzývavé oblečení: kde je hranice, kterou nechcete překročit?

Vyzývavé oblečení: kde je hranice, kterou nechcete překročit?

Vyzývavé oblečení je téma, které se často řeší například ve spojitosti s určitou provokací nebo nedostatkem soudnosti. O jakém oblečení ale lze pronést, že je vyzývavé? Co je tak akorát a co už je naopak za hranou? Jak poznat, kde je hranice?

Vyzývavé oblečení – co si pod tím představit?

Když se řekne vyzývavé oblečení, co si představíte? Každý z nás má sám v sobě určitou hranici, podle které rozhoduje, co mu ještě přijde v pořádku a co už vnímá jako na hraně (či za hranou). Obecně lze vyzývavé oblečení definovat jako módu, která odhaluje příliš. Zachází za hranici soudnosti.

Co patří do kategorie „vyzývavé oblečení“?

I zde se mohou názory rozcházet. Pro každého z nás může mezi vyzývavější oblečení patřit něco jiného. Jinak se na tuto problematiku budou dívat dospívající slečny, jiný pohled na věc budou mít ženy středního věku. Zrovna tak platí, že jinak se na tento druh módy dívají ženy a muži. Obecně se mezi vyzývavé oblečení řadí:

  • topy s hlubokým výstřihem
  • krátké sukně
  • latex
  • síťovina

Oblékáte se příliš vyzývavě?

Možná vám teď hlavou běží myšlenka, jestli se náhodou neoblékáte moc vyzývavě. Kde je vlastně ta hranice? Co už je vyzývavé oblečení a co je ještě v pořádku? Pokud si na sebe vezmete tričko s výstřihem sahajícím až po pupík, k tomu minisukni těsně pod zadek, na nohy síťované punčochy a završíte to kozačkami nad kolena – pak pravděpodobně budete vypadat vyzývavě. Ba dokonce až lacině.

Co je tak akorát a co už je moc?

Na vyzývavé oblečení se každý kouká jinak. Někdo tvrdí, ať si každý nosí, co chce. Jiný je toho názoru, že bychom vůči sobě samým i vůči druhým měli mít přeci jen nějakou soudnost. Nikdo nám neurčuje, co můžeme a nemůžeme nosit. Je to naše volba. A pokud se někdo chce oblékat vyzývavě, je si vědom toho, že může vyvolat pobouření. Nelze přesně říci, co je tak akorát a co už je za hranou – je to o úhlu pohledu a o tom, jak moc jsme vůči druhým tolerantní.