Krása a módaVlasy

Účes pro vlnité vlasy: 3 tipy jak upravit kudrnatou hřívu

Účes pro vlnité vlasy: 3 tipy jak upravit kudrnatou hřívu

Pokud máte kudrnatou hřívu, jistě se setkáváte s obdivnými až závistivými pohledy žen, kterým vlnitá hříva nebyla dána do vínku. Vlnité vlasy jsou v očích mnoha žen a dívek lákavé a nedosažitelné. Málokdo si uvědomuje, že kudrnaté vlasy vyžadují spoustu péče a že to s jejich stylingem není vždy jednoduché. Jaký účes pro vlnité vlasy? Poradíme vám!

Účes vlnité vlasy: co vám bude slušet?

Kdo má vlnité vlasy, chtěl by rovné. A kdo má vlasy rovné, chtěl by vlnité. Tak to prostě je. Vlnité vlasy jsou bezesporu zajímavé, krásné na pohled, vzbuzují v nás zájem. Nevíte, jaký účes vlnité vlasy snesou? Co vám bude slušet a co si vzhledem ke své kudrnaté kštici můžete dovolit?

  • nechte je rozpuštěné
  • spleťte si copánek kolem hlavy
  • stáhněte trochu vlasů sponkou

Pokud máte vlnité vlasy, pak určitě moc dobře víte, že se toho s nimi příliš mnoho vymyslet nedá. Mnoho žen proto kudrnaté vlasy vnímá jako prokletí. Přitom kudrnaté vlasy jsou zajímavé samy o sobě.

Rozpuštěné vlasy – máte to bez práce a vypadá to dobře

Jelikož kudrnaté vlasy samy o sobě dokážou zaujmout, nemusíte si s účesem až tolik lámat hlavu. Klidně nechte svou hřívu volně splývat okolo obličeje. Pokud by vám vadily pramínky zasahující do očí, stáhněte po jednom pramínku po obou stranách sponkou nebo třeba pérkem.

Copánek kolem hlavy – decentní a velmi romantický účes

Účes vlnité vlasy může vypadat i tak, že vezmete trochu horních vlasů a podél hlavy si spletete dva copánky, které vzadu spojíte gumičkou. Zbytek vlasů opět nechte volně splývat. Vytvoříte tak decentní a lehce romantický účes. S ním pak můžete vyrazit třeba na rande, kde budete působit za něžnou květinku.

Spona vzadu na hlavě – elegantní a jednoduchý účes

Nelíbí se vám volně rozpuštěné vlasy? Chcete své hřívě přeci jen dodat nějaký řád? Pak vezměte trochu horních vlasů a vzadu na hlavě je sepněte ozdobnou sponou. Tento účes vlnité vlasy snesou bez problémů, získáte upravený look a opět to máte prakticky bez práce.