Vlasy

Černo modré vlasy: 3 tipy jak si udržet exkluzivní barvu

Černo modré vlasy: 3 tipy jak si udržet exkluzivní barvu

Černomodré vlasy vás mohou proměnit v magickou krásku. Jak je nosit a co byste měla zvážit, než vyrazíte ke kadeřnici?

Jak docílit černomodrých vlasů

Ačkoli se jedná o trendy barvu, rozhodně nemůžete počítat s tím, že byste v ní na ulici potkala každou druhou ženu. Tento odstín je velmi intenzivní a odvážný.

Byť vám to možná nepřipadá nezbytné a tento tón viditelně chytne i tmavovlasým slečnám, doporučují zkušení kadeřníci podstoupit před obarvením na černomodrou i zesvětlení kadeří. Jen tak se vám podaří dosáhnout opravdu intenzivního odstínu podobného fotografiím na Instagramu.

Jak nosit černomodré vlasy

V takovém případě byste svou kštici určitě měla svěřit kadeřnici. Stejně tak můžete pro přirozenější efekt požádat místo celoplošného barvení o promelírování, případně o tzv. techniku shadow roots, což je v podstatě vytvoření falešného odrostu.

Pokud chcete posunout černomodré vlasy na novou úroveň, nechte si promelírovat tmavší základ několika prameny ve světlejší modré. Kromě této kombinace se k tmavě modré perfektně hodí také fialová. Celkový vzhled vlasů se díky tomu rozzáří a projasní.

Ty nejodvážnější z vás se mohou pokusit modré vlasy ozvláštnit i zelenou a sáhnout pro kombinaci temné modré a tyrkysové. Váš účes bude díky tomuto pojetí při každém pohybu připomínat přelévání hluboké hladiny moře.

Jak si krásný modročerný odstín udržet

Připravte se na to, že pokud se ve vašem případě nemá jednat jen o nárazový experiment, stanete se v kadeřnictví stálým „hostem“.

Modré odstíny velmi ochotně blednou. Přestože jsou černé vlasy o něco odolnější, postupem času i je potká stejný „osud“ jako klasické modré odstíny. Aby tedy vaše modrá barva vypadala stále dobře, bude potřeba ji obnovit už za 1,5 až 2 měsíce.

V mezičase jim bude nutné navíc věnovat péči i doma. Především by vaše každodenní rutina měla zahrnovat:

  • použití bezsulfátových šamponů a kondicionérů pro barvené vlasy
  • pravidelné mytí kštice ve studené vodě
  • sušení studeným vzduchem