Krása

Hezké gelové nehty: 3 tipy, jak na ně

Hezké gelové nehty: 3 tipy, jak na ně

Jsou gelové nehty synonymem absolutního nevkusu? Oblíbené „gelovky“ mohou být i hezké. Stačí, když je pojmete s citem. Jak na to?

Jak na hezké gelové nehty

Pokud se nenecháte téměř jako dítko v cukrárně zlákat ještě doma při hledání inspirace skrze obrázky na Instagramu nebo Pinterestu, podlehnete zaručeně nejpozději v prvních minutách návštěvy své manikérky, jakmile vám ukáže vzorník svého umění.

Rázem začnete potřebovat všechny kamínky, třpytky i samolepky. A barvy? Prostřídat minimálně dvě… Nebo raději tři. Stop! V případě, že chcete mít hezké gelové nehty, měla byste se držet každopádně při zemi. Hlavními atributy vkusně vytvořených nehtů jsou:

  • přiměřená délka
  • elegantní tvar
  • decentní zdobení

Přiměřená délka

Délku nehtů někdy přirozeně limituje náš životní styl, v některých situacích příliš dlouhé „drápky“ jednoduše překážejí. Typicky se s nimi obtížně sbírají například mince. Stejně tak někdy neumožní nošení dlouhých nehtů pravidla na pracovišti.

Ve vlastním zájmu byste ovšem heslo „méně je více“ měla razit i tehdy, když si delší nehty dovolit můžete. Volte přirozenou délku, kdy nehet cca 3 až 4 mm volného okraje nehtu.

Elegantní tvar

Ve většině lidí stiletto nails vzbuzují nikoli obdiv k módnímu vizionářství jejich majitelky, ale spíše zvědavé otázky ohledně vykonávání osobní hygieny. Přiměřený tvar je zkrátka dalším klíčem k tomu, aby gelové nehty byly hezké.

Většině žen lichotí oválný tvar nehtu, který působí maximálně přirozeně. Je praktický a elegantní. Společně s kulatým tvarem sluší hlavně krátkému nehtovému lůžku. Podobně přirozený je tvar mandle, který dokáže opticky lehce zeštíhlit prsty. Hranaté nehty nebo nehty se zaoblenými okraji se hodí hlavně ke štíhlým prstům.

Decentní zdobení

Výrazné barvy, lesk, třpyt, flitry, kamínky, samolepky, kresby, nebo dokonce nehtové piercingy. Možností, které nail art ukrývá, existuje mnoho.

Spolehnout byste se však měla především na jednobarevné nehty. Vsaďte na decentní tóny, jako je tělová či světle růžová. Případně dejte šanci stále populární francouzské manikúře nebo její moderní obdobě nazvané baby boomers. Tyto nehty mají přirozeně „rozpitý“ bílý okraj a tělový základ používá přesně takovou barvu, která maximálně odpovídá vaší přirozené.