Krása

Vytahané břicho po porodu: 4 tipy, jak se vyhnout abdominoplastice

Vytahané břicho po porodu: 4 tipy, jak se vyhnout abdominoplastice

Povislá kůže v oblasti břicha po porodu trápí mnoho žen. Kůže je v důsledku rostoucího miminka napínána a často se nevrátí do původního stavu. Ačkoliv se jedná o estetický problém, nikoli zdravotní a k porodu zkrátka patří, spoustu žen trpí díky povislé kůži nedostatkem sebevědomí. Dnes vám přinášíme pár tipů, jak se vyhnout nákladné abdominoplastice.

Cvičení

Díky cvičení posílíte oblast břišních svalů, které kůži opticky stáhnou. Pokud jste rodila císařským řezem dejte si čas na rekonvalescenci a cvičte až vám to povolí doktor. Nezapomínejte, že každé tělo je jiné, a tak nelze obecně říci, po jak dlouhé době po porodu byste měla začít se cvičením. Začněte tak pozvolna, nejprve procházkami s kočárkem, neboť chůzí se kalorie dokáží efektivně spálit. Postupně zátěž zvyšujte.

Vybrat si pak můžete z jakéhokoliv stylu cvičení, která vás bude hlavně bavit. Ať už se dáte na jógu, pilates nebo rovnou vlítnete do posilovny záleží čistě jen na vás. Zaměřte se hlavně na cvičení středu těla a vytrvejte. Výsledky neuvidíte do týdne, a tak jak se vyvíjelo vaše miminko 9 měsíců i vaše tělo potřebuje čas.

Strava

Kromě povislé kůže trápí mnoho žen také nadbytek tuku. Dbejte tedy kromě cvičení také na správné stravování se zaměřením na dostatek bílkovin a vitamínů s přihlédnutím k dalším potřebám, pokud kojíte.

Neinvazivní úpravy

Pokud se vám nechce cvičit nebo nemáte dostatečnou trpělivost, můžete zkusit neinvazivní techniku na odstranění povislé kůže pomocí laseru. Náprava povislé kůže laserem je sice velmi účinná a má rozhodně pozitivní účinky, nicméně budete potřebovat několik sezení. Doba rekonvalescence je ale na rozdíl od abdominoplastiky velmi krátká nebo žádná a tento zákrok vás nijak neovlivní ve vašem každodenním rozvrhu.

Kosmetické produkty a kolagen

Masírováním krému do pokožky zvýšíte její prokrvení. Tím se zvýší produkce kolagenu a elastinu, který je právě pomocníkem při „léčbě“ povislé kůže. Kolagen můžete doplnit také v podobě moderních drinků, kterých je dostupných na trhu spousta.