Krása

Vysoké čelo: jak ho zamaskovat? 3 tipy roku 2024

Vysoké čelo: jak ho zamaskovat? 3 tipy roku 2024

Věděli jste, že v minulosti bylo vysoké čelo znakem moudrosti a ženy si trhaly vlasy, aby měly opticky větší čelo? No dnes už se inteligence podle výšky čela neposuzuje a pro jejich majitele je spíše nežádoucí. Dnes vám prozradíme několik tipů, jak skrýt nebo opticky zmenšit vysoké čelo.

  • Zvýraznění ostatních částí obličeje
  • Konturování
  • Ofina

Líčení ostatních částí obličeje

Obrovskou službu při optickém zmenšení čela vám prokáže výraznější líčení jiných částí obličeje, které přirozeně upoutají veškerou pozornost.

Rty

Výrazné líčení rtů a zbytek obličeje neutrální. To je kombinace, která odvede pozornost od vašeho výraznějšího čela, neboť dominantou obličeje se stanou právě výrazné rty.

Oči a obočí

Na tvar a cellkovou definici obličeje má vliv tvar a obočí. Tou správnou volbou pro zakrytí vysokého čela je právě upravené a přesně definované obočí. Pokud njeste majitelkou hustého obočí, domalujte jej za pomocí tužky na obočí a stínů.

Nezapomeňte také na líčení očí, a to přinejmenším na zvýraznění řas řasenkou. Pro maximální zakrytí vysokého čela naneste také trochu stínů a linku.

Tvářenka

Nanesením tvářenky do středové části obličeje odvede pozornost od čela. Sáhněte po broskvových nebo narůžovělých odstínech. Tvářenku nanášejte na tváře směrem nahoru ke spánkům.

Konturování

Konturování působí jako věda pro pokročilejší make-up artistky, ale není tomu tak. Stačí znát jen pár základních zásad a vytvoříte si perfektní konturování obličeje, kterým zakryjete i takové nedokonalosti, jako je například vyšší čelo.

Základním pravidlem je použití stínů – tmavý stín zmenší oblast, zatímco světlejší stín plochy zvýrazní. Pro začátek doporučujeme pudrové produkty. Naneste tmavý konturovací stín do linie mezi vlasy a čelem až po oblasti spánků. Následně rozetřete do ztracena směrem lehce do středu čela.

Ofina

Pro ty kteří nejsou příznivci líčení, doporučujeme zakrýt vyšší čelo vhodným střihem vlasů. Můžete si nechat ustřihnout klasickou rovnou ofinu nebo ofinu na stranu.