Krása

Vyhlašujeme nejhorší kosmetiku: nepoužíváte ji 2024 také?

Vyhlašujeme nejhorší kosmetiku: nepoužíváte ji 2024 také?

Označení „nejhorší“ vnímá každý člověk subjektivně na základě osobních preferencí a potřeb. Přesto můžeme upozornit na jisté znaky, které jsou pro méně kvalitní výrobky charakteristické. Vyhlašujeme nejhorší kosmetiku. 

1. Obsahuje škodlivé látky

Kosmetika plná umělých barviv, chemikálií, ftalátů, síranů, parabenů nebo fomaldehydu jistě příliš neprospívá zdraví. Spíš naopak. Tyto látky jsou spojovány se zdravotními problémy, včetně podráždění, pálení, svědění nebo vysušování pleti a pokožky celého těla. Při koupi kosmetiky pečlivě čtěte nápisy na obalech a zjišťujte, z čeho je daný produkt vyroben. Vaše tělo vám bude vděčné.

Skleněné chemické nádobí.

2. Má přílišné aroma

Některým lidé aromatická kosmetika nevadí. Ale existují takové výrobky, které obsahují až příliš mnoho aromatických látek, které mohou uživatelce způsobit podráždění pokožky nebo nevolnost způsobenou silnou vůní. Taková kosmetika může být také příčinou nejrůznějších alergických reakcí. 

3. Je vyrobena z nekvalitních ingrediencí

Zvláště levná kosmetika může obsahovat látky, které mají nízkou kvalitu. Nejen, že mohou být takové výrobky méně účinné nebo úplně bez účinku, ale také vám mohou přivodit nejrůznější zdravotní problémy a nepříznivě ovlivňovat stav pokožky. 

4. Nemá kladná hodnocení

Nenašla jste o konkrétní kosmetice na internetu potřebné informace? V recenzích uživatelé opakují negativní hodnocení? Pak není na co čekat a je čas dát o tohoto výrobku ruce pryč. Pokud se o kosmetice dovíte, že škodí zdraví nebo je o ní obtížné něco zjistit, jedná se pravděpodobně o nekvalitní produkt. 

5. Prodává se v nevhodných obalech

Některé výrobky můžete zakoupit v obalech, které netěsní, jsou průhledné nebo jinak škodí obsahu. Díky nevhodnému obalu může dojít ke kontaminaci výrobku, k jeho vysoušení, změně barvy a dalšímu znehodnocování. Špatný obal může mít rovněž negativní dopad na účinnost produktu.

Detail na ruce mazající se krémem.

Vyhlašujeme nejhorší kosmetiku, která způsobuje podráždění pokožky, je prodávána v nevhodných obalech a její obsah tvoří řada chemikálií. Takové kosmetice se raději vyhněte a poohlédněte se po něčem lepším.