Krása a módaVlasy

Vlasový vír: 5 tipů, jak se ho zbavit nebo skrýt

Vlasový vír: 5 tipů, jak se ho zbavit nebo skrýt

Vlasové víry nebo také „vlci“ dokáží ne jednomu z nás pořádně zkazit život. Některé účesy nebo střihy jsou pro jedince s víry ve vlasech jednoduše nenositelné. Dá se vlasový vír upravit či jej skrýt? A lze se vlasového víru zbavit trvale? Na všechny otázky známe odpověď.

  • Co je vlasový vír a co jej způsobuje?
  • Jak se vlasového víru zbavit?
  • Jak vlasový vír zakrýt?

Co je vlasový vír a co jej způsobuje?

Vlasové víry jsou způsobeny různým směrem růstu vlasů. Díky tomu vypadají vlasy jako vír, odkud pochází jeho název. Může se objevit kdekoliv na hlavě, ale nejčastěji je na horní části hlavy nebo v oblasti, kde se běžně nachází ofina. Příčinou vlasových vírů jsou genetické predispozice.

Jak se vlasového víru zbavit?

Abyste mohli úspěšně bojovat s vlasovými víry, budete potřebovat fén. Ještě mokré vlasy začněte foukat vlasy směrem takovým směrem, aby jednoduše splynuly s prameny, které rostou správným směrem.

Pokud vám tedy rostou vlasy směrem nahoru, foukejte dolů. Pokud máte vlka na hranici čela a linie vlasů foukejte je vlevo nebo vpravo. Pro maximální výsledek se vyzbrojte také kulatým kartáčem. Nezapomínejte ani na produkty, které ochrání vaše vlasy před teplem.

Jakmile budou vaše vlasy vyfoukané směrem, který požadujete, přepněte fén na chladný vzduch, aby zůstaly vlasy tak jak chcete. Pomoci si můžete také malou sponkou.

Jak vlasový vír zakrýt?

Pokud nemáte čas na zdlouhavé fénování, můžete zkusit změnit účes tak, abyste vlasový vír zakryly nebo využili jeho objemového potenciálu.

Můžete například vyzkoušet copánky nebo si navlňte vlasy, čímž odvedete od vlasového víru pozornost. Použijte třeba také různé ozdobné sponky nebo pěšinku učešte tak, abyste díky víru dosáhli přirozeného objemu.

  • změna pěšinky
  • navlnění vlasů
  • sponky
  • copánky