Krása a módaVlasy

Velmi řídké vlasy: možné příčiny a možnosti řešení v roce 2024

Velmi řídké vlasy: možné příčiny a možnosti řešení v roce 2024

Velmi řídké vlasy jsou problém, s nímž se setkává mnoho žen v průběhu celého svého života. U některých jde pouze o přechodnou obtíž, u jiných o celoživotní problém. Příčin může být mnoho a je vhodné vždy posuzovat každého člověka individuálně.

(Ne)vhodná životospráva umí svoje

Velmi řídké vlasy mohou být způsobeny vaším životním stylem. Na kvalitě i hustotě vlasů se zpravidla odráží vnitřní stav našeho těla. Pokud jsme ve stresu, trpíme nedostatkem spánku, jíme nekvalitně či nedostatečně, pak nám tělo pošle varování ve formě padajících vlasů, zašedlé pleti, kruhů pod očima a lámajících se nehtů.

Tyto signály je vhodné nijak nepodceňovat a začít situaci včas řešit. Pokud si na to netroufáte sami, poraďte se se svým lékařem. Můžete začít suplementovat některé doplňky stravy obsahující látky jako je biotin nebo selen. Nápravu ale vyžaduje celá životospráva komplexně.

Hormony, hormony a zase hormony

Hormonální změny související s těhotenstvím nebo naopak menopauzou obvykle s sebou přináší i změny vlasů. Často je to právě zvýšené padání, které ženám přidělává vrásky. Podpořte proto jejich kvalitu tím, že budete dbát o celé svoje zdraví, vyvarujete se zbytečnému stresu a budete doplňovat potřebné živiny.

Na vině je genetika!

Genetické predispozice určují mnoho aspektů našeho vzhledu a do značné míry je výsledkem genetického vlivu i hustota našich vlasů. A genetické predispozice není možné změnit. Bohužel je nutné si uvědomit, že pokud je právě ve vašem případě na vině genetika, můžete se snažit a podporovat růst nových vlasů, zlepšení ovšem uvidíte pouze minimální.

V takovém případě se můžete se svou situací buďto smířit, nebo se obrátit na specializovaný kadeřnický salón a vlasy si nechat zahustit. Postup je stejný jako u prodlužování vlasů jen s tím rozdílem, že nalepené vlasy nemají větší délku než vaše vlastní.