Krása

Účesy pro zplihlé vlasy

Účesy pro zplihlé vlasy

Jemné vlasy mívají sklon k tomu, že jsou zplihlé, bez objemu a působí unaveně. Naštěstí i pro tento typ vlasů existuje řešení ve vhodném účesu. Co to obnáší v praci?

Úskalí účesu z jemných vlasů

Jemným vlasům na pohled chybí objem, jsou zplihlé, v účesu schází přirozený pohyb. Dáno je to strukturou vlasového vlákna, které má v tomto případě jen asi pětinový objem.

Všechny tyto výše zmíněné nedostatky je pak potřeba nějakým způsobem korigovat. Možným řešením je tak například tvorba vln. To, že vám pokus o elegantní lokny i rozverné prstýnky okamžitě zplihne rovněž, je u jemných vlasů přirozené, bránit tomu však naštěstí lze vhodnými stylingovými přípravky.

Pozor, výše zmíněná teorie o tloušťce vlasového vlákna odpovídá i na otázku, zda vlasy sestříhat. Tím se účesu dodává tvar a struktura, o kterých už v úvodu byla řeč taktéž. Máte-li pouze jemné vlasy, prostříhání je opticky odlehčí a zplihnutí nebude tak nápadné.

Jestliže vám ale příroda nenadělila zrovna bohatý porost i co do množství vlasů, na nůžky jednoduše zapomeňte. Alespoň pokud se nechcete stát obětí efektu ve stylu příslovečného „z mála nic“.

Sestřihy pro jemné vlasy

Zplihlé vlasy ale možná budou vyžadovat kompromis v délce. Nemusíte okamžitě podstupovat přísně střižené krátké mikádo, byť pokud se vám tato účesová stálice líbí, s jemnými vlasy si určitě „rozumět“ bude.

Nechcete se dlouhé kštice úplně vzdávat? Některé ženy zkrátka nemají od přírody dostačující kvalitu vlasů na to, aby byly dlouhovlasými princeznami s hřívou do pasu. Je dobré s tím počítat a vlasy minimálně o několik centimetrů zkrátit. Ideální uváděná délka bývá přibližně po ramena. Jemný vlas totiž sám sebe v přílišné délce v podstatě neudrží a opět nastává efekt jeho plihnutí.

A pokud vám opravdu dojde fantazie ohledně vašeho vlasového stylingu, pamatujte si, že pokud nemáte vyloženě klučičí sestřih, prakticky vždy vás „zachrání“ culík. Už vás nudí jeho klasické pojetí? Můžete ho ozvláštnit třeba tím, že si vlasy v horní části natupírujete. Nejenže tím získáte nebývalý objem vlasů, ale vykouzlíte zároveň i nádherný retro look jako ze 60. let.