Krása

Účesy pro krátké vlasy a kulatý obličej

Účesy pro krátké vlasy a kulatý obličej

Kulatý tvar obličeje je poměrně častý. Vyznačuje se symetrií, jemnými liniemi, brada je téměř neznatelná, zato tváře jsou výrazné. Nejste-li spokojeni s tvarem obličeje, nezoufejte, vše má své řešení. Správný účes dokáže zázraky. Přinášíme několik tipů, jak zkrotit oblé tvary.

Objem nade vše

Na prvním místě upozorňujeme, že úplně krátké vlasy nejsou pro kulatý obličej nejvhodnější volbou. Ideální účes je polodlouhý či dlouhý. Pokud se i přes to pro krátký účes rozhodnete, mějte na paměti, že největší objem musí mít vlasy nahoře, po stranách hlavy nechte naopak vlasy sčesané u hlavy a odhalte uši, tím dosáhnete užšího vzhledu tváří. Dokonalého vzhledu dosáhnete tím, že před ušima zanecháte falešné prodloužené kotlety. Dále vlasy ponechte i na krku, ideálně je vytočte směrem ven.

Je to rebel

Skvěle vypadají rošťácky rozcuchané kadeře. Dále doporučujeme asymetrické, vrstvené střihy, které jsou velmi jednoduché na údržbu. Pokud nemáte duši rebelky a nechcete mít jednu stranu dlouhou a druhou krátkou, stačí pouze pěšinka na stranu.

Lolitka s ofinou? Ale kdepak!

Kulatý obličej a ofina báječně souzní, ale musíte zvolit správný střih. Rada – zvolte délku až k obočí, rozhodně ji nechte sestříhat po stranách. Další vhodnou variací je tzv. curtain fringe, tedy podtočená delší ofina rozdělená pěšinkou na dvě části.

Mezi krátké střihy pro kulatý obličej patří i vkusný bob. Pokud máte kulatý obličej a kudrnaté vlasy, kudrny nechte dlouhou pouze k bradě, docílíte tak opticky užšího obličeje.

Shrnující rady závěrem

Co určitě ANO

  1. Volte střihy zakrývající nejširší partie tváře
  2. Objem musí být největší na temeni hlavy, po stranách vlasy zasahují do obličeje
  3. Perfektním doplňkem je ofina. Česejte ji na stranu, ponechte delší délku, vytvoříte tak lichotivou patku.
  4. Skvělým pomocníkem může být barva, která odpoutá pozornost o kulatosti.

Co určitě NE

  1. Zakažte si střihy se zakulacenými liniemi
  2. Nikdy neodhalujte nejširší část u lícních kostí a uší