Krása

Kučeravé účesy pro kudrnaté vlasy

Kučeravé účesy pro kudrnaté vlasy

S krásou kudrnatých vlasů může někdy přijít boj s jejich úpravou. Správnou péčí o své kadeře a používáním správných produktů můžete eliminovat krepatění vlasů. Přinášíme vám několik typů na kučeravé účesy pro vyniknutí přirozené krásy kudrnatých vlasů.

Foukaná

Použijte přípravek pro zvýraznění zvlnění. Po umytí přidejte trochu přípravku do mokrých vlasů a propracujte hřebenem se širokými zuby, postupujte od konečků ke kořínkům, abyste zabránili lámání. Vysoušejte vlasy fénem s difuzérem, dokud nebudou jen mírně vlhké. Nastavte difuzér na nejvyšší teplotu a nízkou rychlost a dle požadavků na pevnost vln tlačte lokny pomocí difuzéru nahoru (pevnější vlny) nebo směřujte vzduch přímo na ně (volnější vlny).

Čelenka ze zapletených vlasů

Zapleťte si přední část vlasů, aby se vám kudrny nezasahovaly do obličeje. Začněte cop nad jedním uchem a zaplétejte do francouzského nebo holandského copu podél linie vlasů u čela až nad druhé ucho, čímž vytvoříte čelenku. Připněte copánek pomocí sponky případně dopleťte až do konce a zafixujte tenkou gumičkou.

Motané prameny 

Tento jednoduchý účes je vhodný jak pro krátké, tak dlouhé vlasy. Vyberte část vlasů, kterou chcete stáhnout, a několikrát ji zatočte směrem od obličeje. K zafixování použijte pinetky a připněte je tak, abyste ji mohly zakrýt volnými prameny.

Uzel na temeni hlavy

Stáhněte si k sobě střední přední část vlasů a stočte je do malého drdolu na temeno hlavy a upevněte ho pomocí malých spon do vlasů. Pro méně uhlazený styl drdol trochu povolte prsty.

Věneček z copů

Zapleťte přední část vlasů a veďte jej nad levým uchem tak, aby kolem hlavy vytvořil věneček a zajistěte jej malou průhlednou gumičkou. Opakujte stejný postup na pravé straně. Oba copy pak spojte na temeni hlavy a zafixujte gumičkou případně sponkami.