Vlasy

Účes se skřipcem: praktický a trendy styl roku 2023

Účes se skřipcem: praktický a trendy styl roku 2023

Skřipce neboli hairpins či hairclips, jsou jedním z těch módních doplňků, které jsou nejen stylové, ale také nesmírně praktické. Tento kousek módního světa je oblíbený mezi ženami po celém světě a prošel mnoha proměnami, přestože jeho původ sahá až do starověké doby. Zjistěte, proč je účes se skřipcem tak populární a proč je stále v kurzu.

Praktičnost na prvním místě

Účesy se skřipcem jsou jedním z nejpraktičtějších účesů, které můžete do svého stylu česání zahrnout. Jsou ideální pro udržení vlasů v pořádku během hektických dní. Snadno můžete zvednout vlasy z obličeje a vytvořit elegantní účes, který zároveň bude pohodlný. Skřipce jsou také vynikajícím řešením pro rychlé úpravy účesu uprostřed dne.

Více než jen praktičnost

Přestože se účesy se skřipcem staly módním trendem kvůli své funkčnosti, nejde jen o praktický doplněk. Jsou také skvělým způsobem, jak dodat účesu osobní výraz. Existuje nespočet designů, barev a tvarů, které lze použít, aby váš účes vynikl. Od květinových vzorů po minimalistický kovový design, můžete si vybrat takové účesy se skřipcem, které budou vyhovovat vašemu stylu.

Historie a současný trend

Historie účesů se skřipcem sahá do starověkého Egypta, kde byly používány jako symbol bohatství a elegance. Od té doby prošly mnoha změnami a staly se módním doplňkem, který je oblíbený po celém světě. Nejnovější trendy zahrnují oversized skřipce, které jsou nápadné a výrazné. Účesy se skřipcem jsou stále oblíbené na přehlídkových molech a mezi celebritami, což znamená, že tento trend zřejmě ještě nějakou dobu zůstane.

Způsobů je mnoho

  • Část svých vlasů upevněte skřipcem na jedné straně hlavy. Toto je elegantní způsob, jak udržet vlasy z obličeje.
  • Pokud nosíte cop, můžete ho ozvláštnit tím, že přidáte nějaký výrazný skřipec, který bude sloužit zároveň jako praktická spona.
  • Pokud máte jemné vlasy a chcete jim dodat objem, můžete uprostřed účesu vložit objemný skřipec, který vlasy zvedne a vytvoří iluzi většího objemu.
  • Stáhněte vlasy dozadu a upevněte jeden nebo více minimalistických skřipců. Tento look je perfektní pro formální příležitosti.
  • Pokud máte delší vlasy, můžete vytvořit drdol a použít výrazný skřipec jako ozdobu nahoře. Tento styl je moderní a nápadný.