Krása a módaVlasy

Tužidlo na jemné vlasy: 5 tipů na produkty, které nezatěžují

Tužidlo na jemné vlasy: 5 tipů na produkty, které nezatěžují

Krásný vlasový styling je potřeba opřít o ty správné produkty. Ne každý sprej či pěna se ale hodí pro všechny typy vlasů, a zejména pokud jsou vaše vlasy jemné, jistě se často setkáváte s neblahým dopadem stylingových přípravků na ně. Zejména tužidla totiž jemné a slabé vlasy příliš zatěžují a výsledný účes proto nevypadá dobře. Jaké produkty se proto vyplatí zvolit? A je nutné do nich investovat větší částky?

Pozor na zbytečné zatížení

Když vybíráte tužidlo na jemné vlasy, musíte si dávat pozor, abyste zvolili produkt, který je nebude zbytečně zatěžovat. Zejména pěnová tužidla mají totiž ve zvyku vytvořit pevnou a těžkou vrstvu. Tu vaše jemné vlasy zkrátka neunesou a budou plihnout.

Vyzkoušejte proto i jiné stylingové přípravky. Dobře vám poslouží různé spreje jako je například L’Oreal Professionnel Tecni.art Fix Anti-Frizz Force 4 Strong-Hold nebo Invigo Volume Booster od značky Wella.

Tužidlo na jemné vlasy existuje!

Jestliže ovšem trváte na pěnovém tužidle, pak skutečně při výběru dbejte na to, aby byl produkt na jemné vlasy přímo určený. Takovým produktem je například pěnové tužidlo Wellaflex Long Lasting Flexible Hold. Toto tužidlo slibuje velký objem a silné zpevnění pro jemné vlasy. Pořídíte jej zhruba za jednu stokorunu a těší se velmi dobrému zákaznickému hodnocení.

Oblíbenou řadou vlasových produktů je samozřejmě Taft značky Schwarzkopf. Vyzkoušejte proto jejich pěnové tužidlo pro jemné vlasy. Jedno balení vás přijde přibližně na sto dvacet korun a výrobce uvádí, že tento produkt vytvoří velký objem i u jemných vlasů.

U pěnových tužidel dávejte pozor na množství aplikovaného přípravku. Příliš mnoho pěnového tužidla totiž nadělá víc škody než užitku, a proto se vždy řiďte doporučením výrobce.