Krása a módaVlasy

Tmavě blond odstíny: 6 nejoblíbenějších odstínů 2024

Tmavě blond odstíny: 6 nejoblíbenějších odstínů 2024

Blond barva vlasů je v posledních letech velmi populární a mnoho žen a dívek ji volí jako svou preferovanou barvu vlasů. Existuje mnoho různých odstínů blond a každý z nich budí jiný dojem a vypadá dobře na různých typech pleti a tvarů obličeje. V tomto článku se zaměříme na šest odstínů blond vlasů:

  • popelavá
  • písková
  • ledová
  • růžová
  • oříšková
  • medová

Popelavá blond

Popelavá blond má chladný tón a na určitých odstínech pleti je velmi atraktivní. Tento odstín blond se nejvíce hodí k ženám s růžovým podtónem pleti. Pokud máte příliš světlou pleť, tato barva může působit unaveně a nevýrazně. Pokud máte naopak olivový nebo středně tmavý tón pleti, popelavá blond bude vypadat velmi krásně a přirozeně. Tento odstín je také vhodný pro ženy s jemnými rysy obličeje.

Oříšková blond

Určitě už jste slyšeli o oříškovém odstínu, ale co je to oříšková blond? Je to kombinace přírodního odstínu oříškově hnědých vlasů s jemnými zlatými a medovými odlesky. Oříšková blond je teplý a hlubší odstín blond, který vypadá velmi přirozeně a zároveň přidává vlasům jiskru. Tento odstín je nádherný pro blondýnky, které hledají trochu teplejší odstín.

Písková blond 

Písková blond je středně teplý odstín blond. Hodí se k ženám s olivovou pletí hnědýma očima. Jestliže máte světlou pleť, písková blond může být příliš výrazná a může vypadat nepřirozeně. Pokud však máte tmavší pleť a světlé oči, písková blond bude vypadat velmi přirozeně a krásně.

Ledová blond 

Ledová blond má studený nádech a je obvykle nejlepší pro ženy s velmi světlou pletí a jasnýma očima. Tento odstín vypadá nejlépe na ženách s růžovým podtónem pleti. Pokud máte olivový nebo střední tón pleti, ledová blond může být příliš drsná a vypadat nepřirozeně.

Růžová blond 

Růžová blond barva má teplý tón a je nejvhodnější pro ženy s růžovým podtónem pleti a jasnýma očima. Tento odstín vypadá krásně a přirozeně na ženách s jemnými rysy obličeje. Pokud máte tmavší pleť a tmavé oči, růžová blond může vypadat příliš výrazně a nepřirozeně.

Medová blond

Medová blond je teplý odstín, který kombinuje světlé blond tóny s jemnými zlatými a medovými podtóny. Vlasy s tímto odstínem jsou obvykle velmi lesklé a zářivé. Barva vypadá přirozeně, ale zároveň elegantně a sofistikovaně.

Hodí se ke všem typům pleti, ale nejlépe vynikne na těch s teplými a zlatými podtóny. Pokud máte světlejší pleť, tento odstín může dodat vaší tváři zdravý a mladistvý vzhled. Jestliže máte tmavší pleť, medová blond barva vám dodá jemnou a osvěžující záři.