Krása a módaMóda

Tak tohle opravdu ne! Těmto kouskům se na podzim vyhněte

Tak tohle opravdu ne! Těmto kouskům se na podzim vyhněte

Podzim přišel a s ním i potřeba změna pomyslného šatníku. S nutnou změnou stylu oblékání souvisí především změna počasí. Následující modely ale raději ponechte ve skříni. Každý prý v něm máme kostlivce. Máte i vy toho svého módního?

Starý šatník

Lidé, kteří si potrpí na módní trendy možná zapláčou. Každé období nese svů vlastní styl barev i střihů, což se zákonitě mění i každý rok. Z tohoto důvodu je nepraktické mít v šatníku kousky, které jsou přímým obrazem módního trendu, protože za pár měsíců již nebude možné ho nosit. Takovým příkladem jsou  příliš krátké sukně, které se staly oblíbenými minulý rok. S tímto kusem látky, který by se spíše než sukně mě nazývat pokrývka zadku, již nebudete středem pozornosti. Určitě ne v dobrém slova smyslu. 

Nejhorší módní kousky

Poslední roky se drží styl pastelových barev, přičemž nejvíce převažují hnědé odstíny. Nejen, že takové oblečení dodá eleganci, ale je i svým způsobem spojené s přírodou. I z tohoto důvodu jsou jakékoliv křiklávé kódní kousky, co se týče oblíbenosti pasé. Devadesátky jsou dávno pryč a přestože je móda něco jako koloběh a staré věci se znovu stávají oblíbenými, doufejme, že křiklavý a lesklý polyester zůstane v zapomnění.

Dalším z výčtu nevhodných až odrazujících druhů oblečení před 15 lety oblíbené bokovky, neboli kalhoty s nízkým pasem. Známe je z amerických filmů a jeden čas se objevily i v Česku. Naštěstí jejich éra je pryč. 

Jedním z výrazných a poměrně zatím stálých módních trendů jsou cargo kalhoty. Volné s množstvím kapes a estetické pásky všude po nohavicích. Opakem jsou zvonové kalhoty, které jsou do oblasti kolen uplé a od kolen dolu volné přespříliš. Letošní podzim je ve smyslu pohodlí skloubené s praktičností. Zvoncové kalhoty jsou úplným opakem a krokem mimo. 

Když jsou už zmíněné cargo, bylo by dobré uvést i jim podobné kalhoty, které jsou sice praktické, ale oku nelahodí. Jedná se o klasické kapsáče. Jsou perfektní do lesa, na túru či práce na zahradě. Rozhodně ale ne do města. Rozdíl mezi nimi a cargo kalhotami jsou ony páský které kromě estetické stránky mají stránku praktickou. Pomáhají tvarovat volnou látku podle nohou a proto nepůsobí jako pytel.