Horoskopy

Stáří duše podle znamení: zjistěte jaké stáří se přisuzuje právě vám

Stáří duše podle znamení: zjistěte jaké stáří se přisuzuje právě vám

Stáří duše podle znamení se odvíjí od charakterových vlastností. Některá znamení jsou hravější, jiná se zase stávají přemýšlivějšími a dospívají. Duše kozorohů například mládne a stává se méně racionální. Zjistěte, jak jsou na tom další znamení. 

1. Beran

Berani jsou doslova jakýmisi dětmi zvěrokruhu. Je jim přisuzován věk 0–7 let. Neustále se snaží objevovat a zkoumat své okolí a své fyzické možnosti a omezení. Stejně, jako malé děti, sledují svět s úžasem a umí být krásně nevinní.

2. Býk

Býky bychom mohli zařadit k věku 7–14 let. Jsou to děti, které se učí ovládat druhé a jejich okolí. Umí se dělit, ale umí být také lakomí a neustále se učí dělat věci sami za sebe a nespoléhat na ostatní. 

3. Blíženci

Blíženci spadají do věkové skupiny 14–21 let. Jedná se o věčně dospívající jedince, kteří se potřebují společensky začlenit a zároveň být svobodní. Blíženci jsou impulzivní a často mění své nálady. Jsou individualitami, které mají hravou povahu a touží po objevování. 

4. Rak

Raci představují věk 21–28 let a můžeme je přirovnat k mladému člověku, který se snaží nabýt sebevědomí a jistotu v oblasti vztahů, bydlení a zaměstnání. Raci stále více touží po hlubokém přátelství a potřebují druhému bezmezně důvěřovat. 

5. Lev

Lvi odpovídají věku 28–35 let. Jedná se o zralé dospělé osoby, které přináší světu svou sílu. U lvů se rozvíjí potřeba žít v přítomnosti a podle svých vlastních pravidel. 

Detail na hlavy mladého a dospělého lva.

6. Panna

Panny představují věk 35–42 let, což je věk dospělého, který řeší problémy a je postaven před nejrůznější volby. Toto znamení se učí důkladně zvážit, co a komu o sobě prozradí. 

7. Váhy

Váhy můžeme zařadit do skupiny 42–49 let a můžeme je přirovnat k osobě, která se snaží změnit určitý způsob jednání, rozšiřovat perspektivu a změnit osobní návyky. Toto znamení se snaží rozvíjet schopnost porozumění ostatním a svou intuici.

8. Štír

Patří ke skupině 49–56 let a přirovnává se k lidem, kteří jsou plní síly na vrcholu svého života. Jsou to úspěšní lidé, kteří se neustále snaží o nějaký další posun v kariéře i osobních vztazích a usilují o dokonalost.

9. Střelec

Střelci spadají do věku mezi 56. a 63. rokem života. Tato léta symbolizují sílu osobnosti, která uniká konformitě a kariérním povinnostem. Střelec se zaměřuje spíše na své vlastní zájmy a rozvíjí svou touhu poznat svět. 

10. Kozoroh

Kozorohy můžeme zařadit k věku 63–70 let. Rozvíjí svou moudrost a krystalizují myšlenky tak, aby se cítili bezpečně. Kozorozi mají také tendenci spíše „mládnout“, což se projevuje ztrátou rezervovanosti a rozvojem humornějšího a uvolněnějšího pohledu na život.

Kozorozi s malými a velkými rohy.

11. Vodnář 

Duše vodnářů se pohybuje ve věku 70–77 let. Postupně se začínají odpoutávat od pozemské roviny a do jejich života se znovu vkrádá dětská hravost. Rozvíjí se jejich fantazie a racionální myšlení. Vodnáři také postupně přichází na to, že jejich myšlenky jsou důležité pro kvalitu jejich života. 

12. Ryby

Ryby představují věk 77–84 let. Postupně opouštějí pozemské vazby a splývají s vesmírem. Jejich smysl pro spiritualitu a porozumění druhým je stále silnější, stejně jako snaha uniknout ze světa prostřednictvím myšlenek a snění.