Krása a módaMódaNezařazené

Společenské šaty pro starší dámy: Nejlepší tipy pro rok 2024

Společenské šaty pro starší dámy: Nejlepší tipy pro rok 2024

Čeká vás v brzké době společenská událost, na kterou se těšíte? Pravděpodobně už přemýšlíte nad tím, co si oblečete a možná to byla i jedna z prvních věcí, která vás po obdržení pozvánky napadla. V mladých letech jsme výběr společenských šatů příliš neřešily, protože všechno nám tak nějak sedělo a mohly jsme si na sebe natáhnout i dobře střižený pytel od brambor. S přibývajícím věkem však outfity musíme lépe promýšlet. Nechte to tentokrát na nás. My vám totiž s výběrem těch správných společenských šatů pomůžeme!

Jste jablíčko nebo hruška?

Při výběru společenských šatů musíte jako první zohlednit typ své postavy. Neznamená to však, že pokud máte trochu větší bříško, automaticky jsou pro vás přiléhavé šaty zapovězené. Na konci tohoto článků se totiž dozvíte pár tipů, díky kterým si můžete alespoň jednou za čas obléct to, co se vám líbí a ne to, co se pro váš typ postavy hodí.

Barvy šatů vždy volte spíše tlumenější, budou vám slušet odstíny béžové, vínově rudé i tmavě modré.

Chcete být sexy? Zvolte šaty s rozparkem

Jestliže máte ladné štíhlejší nožky, ukažte je rafinovaně. Nenoste krátké minišaty, ale oblečte si přiléhavé šaty s vysokým rozparkem. Budete více sexy, než kdybyste odhalila světu celou délku svých krásných nohou!

Šatů s rozparkem existuje velké množství. Můžete si proto vybrat podle svých preferencí a stavby těla. Máte širší ramena? Zvolte šaty s rukávy. Máte naopak štíhlá ramena? Ukažte je a kupte si šaty s límečkem kolem krku a s holými rameny.

Formální události? Košilové šaty budou správnou volbou

Košilové šaty lichotí všem typům postav a hodí se na formální společenské události. Zvolte takové, které mají navíc pásek v oblasti pasu. Skvěle totiž vytvarují vaši siluetu!

Tipy navíc pro vás!

  • Líbí se vám šaty, které jsou na ramínka a vy máte široká ramena? Oblečte nahoru bolerko.
  • Líbí se vám krátké šaty, ale máte silnější nohy? Zvolte asymetrický střih šatů – vepředu kratší, vzadu delší.
  • Líbí se vám úzké šaty obepínající tělo, ale máte větší bříško? Přehoďte si přes rameno společenský šál, kterým se trochu zakryjete nebo větší psaníčko, které odvede pozornost, když si jej budete držet v blízkosti bříška.