Krása a módaMóda

Moderní šaty na svatbu pro hosty: co si obléct 2024?

Moderní šaty na svatbu pro hosty: co si obléct 2024?

Byli jste pozváni na svatbu a už teď přemýšlíte, co si vezmete na sebe. Hledáte moderní šaty na svatbu pro hosty, ale vlastně možná ani nevíte, co je vhodné a co je naopak za hranou. Poradíme vám, jak pro sebe vybrat ten pravý outfit.

Podle čeho vybrat moderní šaty na svatbu pro hosty?

První pravidlo, kterého je vždy třeba se držet, hlásá, že bílá barva patří jen a pouze nevěstě. Pokud byste si pohrávali s myšlenkou, jestli je vhodné na svatbu v roli hosta vyrazit v čemkoli bílém, dovolíme si varovně vztyčit prst a varovat vás, že tohle se nedělá.

Je to sice nepsané pravidlo, ale držíme se jej už léta tak nějak automaticky. Tak se ho držte i vy a nic nepokazíte ani nikoho nepohoršíte.

Dlouhé nebo krátké?

Moderní šaty pro hosta na svatbu mohou být jak dlouhé, tak krátké. Hodně totiž záleží na celkovém tónu svatby. Pokud se jedná o svatbu na zámku, pak je vhodnější obléknout si dlouhé šaty. Naopak koná-li se svatba v uvolněném duchu, například někde na statku nebo v klasické obřadní síni, pak se nebojte zvolit šaty kratší.

I zde ale máme jedno pravidlo – nenoste šaty sahající těsně pod zadek. Pokud přeci jen chcete kratší šaty na svatbu, volte délku alespoň ke kolenům.

Jaké barvy jsou vhodné?

Hledáte-li moderní šaty na svatbu pro hosta a nevíte, po které barvě sáhnout, pak opět vyzdvihneme šikovné vodítko – řiďte se tónem svatby. Většina veselek se nese v nějakém duchu, často si nevěsty vybírají určitou barvu nebo kombinaci dvou odstínů. A to vám může pomoci vybrat správnou barvu pro vaše moderní šaty na svatbu pro hosta.

Bát se nemusíte ani vzorů, zde ale dodáme, že vzorované šaty se více hodí na uvolněnější svatby. Jak už bylo zmíněno – svatba na zámku je vnímána jako honosnější, tomu by měla odpovídat i střídmější barva vašich šatů.