Móda

Spodní prádlo pro baculky: Sexy i pohodlné

Spodní prádlo pro baculky: Sexy i pohodlné

Spodní prádlo je jedním z nejdůležitějších prvků dámského oblečení. Ačkoliv není vidět, nepadnoucí kousek může ovlivnit celkový dojem z outfitu. Plnoštíhlé dámy navíc někdy mívají dojem omezených možností a zmatenosti při výběru. Připravili jsme pro vás několik tipů, na co se při koupi prádla zaměřit, abyste se v něm cítila perfektně.

Neskrývejte své křivky

Už dávno neplatí, že je XXL spodní prádlo nevzhledné. Na trhu naleznete nepřeberné množství různých značek nabízející plus size velikosti od elegantních modelů až po sportovní kousky. Ať jsou vaše míry jakékoliv, nemusíte se ve výběru omezovat. Pohodlné a dobře padnoucí prádlo vám poskytne dokonalou oporu a krásně zvýrazní vaše přednosti. Tak se je nebojte vystavit na obdiv!

Správná velikost

Prvním krokem k sebevědomému nošení spodního prádla je volba správné velikosti a střihu. Aby prádlo podtrhovalo vaše přirozené vnady a neomezovalo vás v pohybu, musí dobře sedět. Ve výběru správné velikost vám může pomoci online kalkulátor na eshopu s prádlem, do kterého zadáte věk, výšku, typ postavy, umístění prsou atd. I tak je ale důležité si prádlo vyzkoušet v obchodě, případně využít rady zkušené prodavačky. Není nic horšího, než těsná podprsenka vytvářející na těle nevzhledné faldy.

Dobře padnoucí podprsenka

Pro baculky, které se mohou chlubit větším poprsím, jsou ideální podprsenky s vyšším stupněm opory,  které více zakrývají poprsí. Takové kousky jsou většinou vyztužené kosticemi, mají širší ramínka a jsou vyrobeny z pevnějšího materiálu. Pro sportovní aktivity volte kvalitní modely vhodné na sporty s vyšší zátěží. Na časté nošení doma vybírejte pohodlné sportovní podprsenky z jemnějšího a prodyšného materiálu, jako jsou například podprsenky na jógu. 

Ideální kalhotky

Co se týče kalhotek, můžete vybírat například z pohodlných modelů s vyšším pasem, který zakryje větší bříško. Pokud chcete svůj pas a boky lépe vytvarovat, pořiďte si bezešvé spodní prádlo s kompresním a tvarujícím efektem. Aby takové kousky vypadaly sexy, měly by mít ve svém designu průsvitný prvek. Krajka obnažující vaši kůži model odlehčí a vizuálně rozbije velkou masu látky. Středové panely z odlišné látky, které jsou zakřivené tak, že sledují úzký pas a plné boky, opticky zeštíhlují a prodlužují trup. Pro funkční a tvarující prádlo volte příjemné elastické tkaniny. Eleganci a smyslnost krajky a hedvábí však žádný jiný materiál nenahradí.

Další tipy

V plus size velikostech naleznete kromě podprsenek a spodních kalhotek také nepřeberné množství punčocháčů. Praktickým doplňkem mohou být také bandeletky, ochranné pásy proti odírání stehen, které znepříjemňuje nošení šatů bez punčocháčů ženám se silnějšími stehny.