Horoskopy

Špatná znamení: staré pověry, kterým možná věříte i v roce 2024

Špatná znamení: staré pověry, kterým možná věříte i v roce 2024

Patříte k těm, kteří vidí špatná znamení na každém kroku nebo jejich existenci nepřikládáte žádnou váhu? Ať už na špatná znamení ale věříte nebo ne, vyplatí se o jejich existenci vědět. Jakých dalších pověr kromě černé kočky a číslovky třináct se můžete obávat?

Černí ptáci

Různé kultury vnímají zvířata rozdílným způsobem. Ti zástupci živočišné říše, kteří jsou pro příslušníky jedné kultury symbolem štěstí, ti podle jiných přináší smůlu. Například černé ptáky jako jsou vrány či havrani vnímáme jako špatné znamení. Pokud tedy vidíte tři černé vrány, které sedí na jedné větvi, zpozorněte! Možná se jedná o špatné znamení.

Střepy přináší štěstí… nebo smůlu?

Říká se, že střepy přináší štěstí. I proto se na svatbách rozbíjejí talíře. Tento zvyk má novomanželům přinést štěstí do života. Na druhou stranu, pokud pochází střepy z rozbitého zrcadla, platí zcela jiná pravidla. Jestliže totiž rozbijete zrcadlo, čeká vás podle pověr sedm let smůly. A opatrní byste měli být i v případě, že rozbité zrcadlo pouze uvidíte. V žádném případě se totiž nedoporučuje prohlížet se v jeho střepech. I tak by vás mohlo potkat neštěstí.

Sůl nad zlato

Dnes sice za sůl platíme až směšně nízkou cenu, v minulosti ale doopravdy platilo rčení, že je sůl nad zlato. Sůl byla pro mnoho zemí hlavní obchodní komoditou, na které byly závislé. Možná i díky tomu, že byla dříve tak vzácná, se uchytila pověst, že rozsypaná sůl přináší smůlu. Zejména toho, kdo ji rozsypal čeká celý smolný den. I když tato prekérní situace má jednoduché řešení. Stačí ji pocukrovat a uklidit. Pak je smůlu zažehnána a vy se nemusíte ničeho bát!