KrásaMóda

Sluneční brýle pro starší dámy: 5 tipů jak si je vybrat pro jaro 2023

Sluneční brýle pro starší dámy: 5 tipů jak si je vybrat pro jaro 2023

Jaro je konečně tady. S ním však přichází první sluneční paprsky, které nejen hřejí na kůži, ale dokážou pěkně potrápit v očích. Proto je vhodné pořídit si sluneční brýle, jestliže ještě žádné nevlastníme. Jste starší dámou a přemýšlíte nad tím, jaké brýle pro vás budou ty pravé? Pomůžeme vám. S našimi tipy bude výběr jednoduchý a rychlý. Přesvědčte se samy!

Dioptrické sluneční brýle

Jestliže vás trápí oční vady, uvažujte ze všeho nejdříve o nákupu dioptrických slunečních brýlí. Nikdo nepozná, že vám pomáhají s vaší oční vadou, protože budou k nerozeznání od běžných slunečních brýlí. Můžete vybírat ze široké škály druhů, obrouček i zabarvení. Všechny dioptrické sluneční brýle disponují 100 % UV filtrem a tmavým zabarvením. Jsou moderní a velmi trendy.

Tvar vašeho obličeje je důležitým parametrem při výběru

Při výběru slunečních brýlí je důležité vědět, jaký máte tvar obličeje. Stejné brýle, které sluší vaší kamarádce, tedy nemusí slušet i vám. Teď už víte proč. Podívejte se tedy do zrcadla, než se vydáte do obchodu a zhodnoťte tvar svého obličeje. Máte oválný, kulatý, hranatý, čtvercový, srdcovitý nebo snad špičatý tvar obličeje? 

Chodíte ráda sportovat?

Ať už se věnujete nějakému sportu, jezdíte do práce na kole nebo se ráda vydáte s kamarádkami na horské procházky, budou se vám hodit brýle pro sportovní aktivity. Jaké to jsou? Materiál takových brýlí je plastový s plným rámem nebo polovičním rámem. Jestliže opravdu milujete jízdu na kole, kupte si sluneční brýle určené k cyklistice – můžete měnit zabarvení skel dle sluneční intenzity. 

Značka brýlí napoví

Existuje spousta značek slunečních brýlí a mnoho z nich se zaměřuje buď na starší nebo mladší generace. Před nákupem se informujte, zda právě vaše značka brýlí nenáleží spíše dětem a naopak, abyste předešly faux pas.

Nekupujte brýle v supermarketech

Jste dáma a dáma si zaslouží elegantní a kvalitní brýle. Naše poslední rada proto zní, abyste se pokud možno vyhnuly stojánkům se slunečními brýlemi v supermarketech s jídlem nebo na čerpacích stanicích. Proč? Protože tyto brýle jsou spíše určeny jako brýle poslední záchrany pro ty, kteří nutně potřebují náhradní nebo pro pospíchající lidi, kteří si ty své zapomněli doma.