DalšíMóda

Výhled počasí pro jaro 2023: Co nás čeká a co si připravit do šatníku?

Výhled počasí pro jaro 2023: Co nás čeká a co si připravit do šatníku?

Jaro je tu a s ním i proměnlivé počasí. Jaký je dlouhodobý výhled počasí pro jarní sezónu 2023 a co pěkného si připravit do šatníku?

Počasí pro jaro 2023

Měsíc březen bývá prvním jarním měsícem. Jaké počasí můžeme v tomto období očekávat? První dekáda bude proměnlivá, s relativně vysokými denními teplotami. Ty se mohou vyšplhat dokonce až k +15ºC. Pozor však na ranní teploty, ty mohou padat až k -10ºC. Hory stále mohou přivítat přeháňky sněhové. Druhá dekáda s sebou opět přinese proměnlivé počasí. Sluníčko se bude střídat s deštěm. Na horách bude opět sněžit. Teploty se vyšplhají obdobně, jako tomu bude v první dekádě. Ke konci měsíce zůstane počasí obdobné. Odpolední teploty se však mohou dostat až k +20ºC.

Měsíc duben přinese počasí typické pro apríl. Objeví se dny teplé a jasné, které vystřídá polojasno a déšť. Oblačnost se může vyskytovat ve vyšším měřítku. Ve vyšších polohách se můžeme dočkat i přeháněk sněhových. Teploty by však mohly být nad normálem. Zpočátku měsíce můžeme očekávat ranní mrazíky. Odpolední teploty již budou příjemné, průměrně kolem +13ºC, koncem měsíce až +20ºC. Na Velikonoce se můžeme těšit na počasí teplejšího charakteru, denní teploty +10 až +12ºC. Období Velikonoc bude polojasné, místy se mohou objevit dešťové přeháňky. V druhé dekádě zůstanou denní teploty zachované, pozor bychom měli dát na přízemní mrazíky. Ke konci dubna se dočkáme slunečného počasí s menší oblačností. Teploty se vyšplhají k +18ºC.

Měsíc květen přinese typicky jarní počasí. Slunce se objeví vysoko nad obzorem a denní teploty vystoupají k +20ºC. Na počátku měsíce však bude ještě chladněji. Počasí bude proměnlivé. Objeví se bouřky. Vzhledem k proměnlivosti počasí můžeme očekávat i déšť. V poslední dekádě budou teploty atakovat +25ºC.

Co nesmí chybět v šatníku pro jaro 2023?

Chcete-li svůj šatník obohatit o nové kousky, pak pro jaro 2023 hrají prim šaty s velkými květinovými vzory, které jsou vystouplé. Druhou kategorii pak představuje opak – černá barva a kožený materiál. Ten se objeví na sukních, bundách nebo korzetech. Na své si přijdou i milovnice mikin s kapucí. Kapuce se budou objevovat i na šatech. Trendy budu i děrované vzory. Mezi barvami bude hrát prim Pantone – Viva Magenta. Další barvy jsou pak růžová, neon v barvě růžové a žluté, krémová bílá, tělová nebo šedá. U kůže je to pak především černá.