KrásaKrása a móda

Líčení hnědých očí: 3 tipy pro dokonale svůdný pohled

Líčení hnědých očí: 3 tipy pro dokonale svůdný pohled

Jste majitelkou hnědých očí? Jestliže ano, buďte na tuto barvu hrdá, protože si můžete při líčení vašich očí dovolit prakticky cokoliv. Nezáleží na tom, zda upřednostňujete střídmý nebo extravagantní oční make-up, protože vaše hnědé oči si se vším rozumí. Avšak někdy můžete zatoužit po tom být rafinovaně šik, a proto se v tomto článku dozvíte, jak mít díky líčení vašich hnědých očí dokonalý a svůdný pohled, který zaujme každého.

Kočičí oči tón v tónu

Hnědým očím sluší líčení tón v tónu a barvy jako béžová nebo hnědá. Dejte však pozor, aby vaše oči nezanikly, proto nanášejte hnědý stín světlejší nebo tmavší, než je barva vašich očí. Jestliže máte opálenou pokožku, budou vám slušet hnědé i béžové oční stíny se třpytkami.

Jak postupovat v líčení kočičích očí tón v tónu?

  1. Naneste podkladovou bázi pod oční stíny a chvíli vyčkejte.
  2. Poté si zvolte oční stín a rozetřete jej po celém víčku – s kouřovým efektem se tentokrát nezdržujte.
  3. Jaké oční linky preferujete? Zvolte určitě černé, ale je na vás, zda budou tekuté, tuhé v tužce nebo gelové.
  4. Jemně táhněte linku od vnitřního očního víčka po vnější konec, zakončete směrem nahoru ke spánku. Chystáte se večer za zábavou? Na konec oční linky nalepte libovolnou ozdůbku nebo použijte třpytivé linky.

Nejvhodnější barvy očních stínů

Další barvy očních stínů, které majitelkám hnědých očí budou slušet, jsou například broskvová, tmavě fialová, tmavě zelená, růžová, světle modrá a tyrkysová.

Toužíte po luxusním vzhledu očí? Zvolte zlatý nebo stříbrný stín.

S barvou řasenky neexperimentujte

Co se týče barev očních stínů, můžete propustit uzdu své fantazii. Bohužel líčení řasenkou je pravým opakem. Majitelky hnědých očí by se totiž měly držet klasiky, a to černé řasenky. Nevyplatí se experimentovat s barvami jako jsou modrá, fialová nebo bílá.

Na černé řasence si však dejte opravdu záležet. Hnědé oči díky ní vyniknou. Nic vám nezajistí tak svůdný a dokonalý pohled, jako právě vaše řasenka a zvýraznění řas. Naopak se vyhněte trendu slepovaných řas – ty hnědým očím opravdu nesluší.