Krása

Sestříhané vlasy kolem obličeje

Sestříhané vlasy kolem obličeje

Existuje nekonečně mnoho způsobů, jakými se dají sestříhat vlasy. Některé vypadají skvěle, jiné hůř a o některých ani nestojí za to mluvit. Dnes si povíme, jaké existují druhy sestříhaných vlasů a jejich výhody a nevýhody.

Jednoduchá „retro“ ofina

Toto sestříhání vlasů zná snad každý, protože ofina byl trend na přelomu tisíciletí. Nosili ji mladí i starší, ale nejvíce se takto stříhaly právě malé holčičky. A byl k tomu jeden prostý důvod: tento účes, pokus sedí k vašemu obličeji, vás udělá automaticky roztomilejšími, i když jste to původně ani neměli v plánu.

Tento účes bude nejvíce sedět ženám menšího vzrůstu, které mají již od přírody roztomilý a spíše kulatý obličej. Nedoporučovali bychom ho však pro starší vysoké ženy s oválným obličejem. Zde byste mohli šlápnout opravdu vedle a dorůstání ofiny trvá opravdu dlouho.

Sestříhané vlasy po celé délce

Dalším zdánlivě retro účesem jsou vlasy sestříhané podél celého obličeje, které tak obličej rámují. Tento trend přelomu tisíciletí znají nejspíše také úplně všichni a drtivá většina z nás takto vlasy i sama nosila.

Toto sestříhání vám může opticky přidat několik kilo a rozšířit vám obličej. Je proto důležité, abyste si takto nesestříhaly vlasy, pokud vás již teď trápí kulatý a široký obličej. Je také ale rozdíl, zda máte rovné nebo kudrnaté vlasy.

Prostříhání celých vlasů

Je to typ sestříhání, kdy vám kadeřnice prostříhá celé vlasy a sestříhání nevypadá tak uměle jako v předchozím případě. Sestříhání vypadá tak velmi přirozeně a většina kadeřnic se shoduje, že je to právě ten účes, kterým nikdy nešlápnete vedle.

Rovné vlasy mohou sice rámovat obličej, ale u kudrnatých to tak s největší pravděpodobností být nemusí. Nevybírejte si střih proto jen podle tvaru obličeje, ale i podle druhu vlasů a vždy se poraďte s kadeřnicí.