Krása

Jak mít dlouhé vlasy za týden

Jak mít dlouhé vlasy za týden

Snad každá žena touží po dlouhé a husté vlasové „hřívě“, za kterou se nejeden muž nebo i žena otočí. Často se nám to ale ať už z důvodu genetiky, nerozvážného barvení, unáhleného stříhání nebo špatné kondice vlasů nedaří.

Běžně rostou vlasy rychlostí 1-1,5 cm za měsíc. Existuje však několik způsobů, jak tomuto procesu pomoci a trošku ho urychlit či ho chytře obejít.

Příčesky, paruky, prodloužení vlasů

Pokud opravdu nutně potřebujete dosáhnout delších vlasů za týden, není nic jednoduššího než zajít do nejbližšího salonu a nechat si vlasy uměle prodloužit. Spousta salónů užívá techniku navázání přírodního vlasu, a tak je prodloužení téměř nerozeznatelné od živého vlasu.

Tato možnost je nejvíce spolehlivá, ale také nejdražší. Prodloužení vlasů se může pohybovat od 5000 Kč až do 15 000 Kč. U prodloužení záleží především na technice, kvalitě použitých vlasů a také oblasti, kde si vlasy necháváte prodlužovat.

Jak vidíte, mít delší vlasy již za týden je fuška a bude vás to v nejhorším případě stát i spoustu peněz. Pokud vám však o peníze nejde, tak je možné dosáhnout vysněné hřívy dá se říct přes noc.

Ricinový olej

Tento olej je zázrakem na zničené a suché vlasy, ale také se používá k podpoření jejich růstu. Je bohatý na vitamín E, který je právě tou látkou zodpovědnou za růst vlasů.

Jeho použití je jednoduché: 2-3x týdně si vlijte do dlaní trošku ricinového oleje a v nich ho mírně zahřejte. Po zahřátí oleje ho aplikujte na pokožku hlavy, promasírujte a nechte působit nejlépe přes noc. Pokud však nemáte čas, budou stačit i dvě hodiny.

U ricinového oleje je známé, že je z dlouhodobého hlediska opravdu velikým pomocníkem při růstu vlasů, a tak by byla škoda jeho účinky nevyužít.

Dostatek vitamínu C a B-komplexu

Vitamín C pomáhá především ke zlepšení kvality vlasů a jejich zpevnění. Najdete ho například v citrusových plodech a také paprice. Na rozdíl od toho vitamíny skupiny B pomáhají s růstem vlasů. Bohaté jsou na ně například ovesné vločky nebo ořechy.