Krása a módaVlasy

Šedivé vlasy a melír: Trendy účes roku 2024! Už jste ho vyzkoušely?

Šedivé vlasy a melír: Trendy účes roku 2024! Už jste ho vyzkoušely?

Šedivé vlasy jsou přirozeným důsledkem stárnutí, ale mnoho mužů a žen si s nimi nedokáží poradit. Nicméně, šedivé vlasy se v poslední době staly trendem a mnoho lidí hledá způsob, jak je namísto zakrývání začlenit do svého vzhledu. Jedním z možných řešení je použití melíru, což je technika, při které se nebarví všechny vlasy, ale pouze jednotlivé prameny. V tomto článku se podíváme na to, jaký melír je nejvhodnější pro šedé vlasy, jak ho udělat doma a jak pečovat o barvené šedé vlasy.

Jaké barvy se nejčastěji volí jako melír do šedivých vlasů?

Nejčastěji se pro melírování šedých vlasů volí teplé odstíny, jako jsou zlaté, medové a měděné barvy. Tyto odstíny dokáží zvýraznit přirozené tóny vlasů a přidat jim hřejivý a zářivý nádech. Šedé vlasy mohou být křehké a suché, takže volba teplých barev může opticky vylepšit jejich lesk.

Jak udělat melír do šedivých vlasů?

Stejně jako při každém barvení je potřeba dbát především na zdraví vlasů a bezpečí pokožky. Při domácím melírovaní šedivých vlasů dodržujte následující kroky:

  • Vyberte si vhodnou barvu pro melír
  • Rozčešte vlasy a oddělte tenké prameny vlasů, které budete barvit
  • Připravte barvu podle pokynů na obalu a naneste ji na prameny pomocí štětce nebo prstů – nezapomeňte použít rukavice!
  • Nechejte barvu působit minimálně o čtvrtinu kratší dobu než je uvedeno na obalu – šedivé vlasy jsou jemné a mají málo pigmentu
  • Vypláchněte barvu z vlasů, pečlivě umyjte a aplikujte kondicionér či masku, aby se minimalizovalo poškození vlasů
  • Vlasy nechejte volně uschnout

Jak pečovat o barvené šedé vlasy?

Po barvení dbejte na péči o vlasy, aby zůstaly zdravé a lesklé, měli byste tedy používat šampony a kondicionéry určené pro barvené vlasy. Vlasy pravidelně hydratujte, abyste zabránili lámání. K tomu můžete použít vlasové masky, oleje nebo jiné hydratační produkty, které jsou určené pro váš typ vlasů.

Kromě toho minimalizujte používání horkých stylingových nástrojů, jako jsou fény, žehličky nebo kulmy, protože teplo může způsobit další poškození vlasů.

V neposlední řadě chraňte vlasy před slunečním zářením, které může způsobit vyblednutí barvy a další poškození vlasů.