Krása a módaMóda

Šaty pro svědkyni plnoštíhlé: jaké vybrat na svatební sezónu 2024

Šaty pro svědkyni plnoštíhlé: jaké vybrat na svatební sezónu 2024

Pokud zrovna nemáte míry jako andílek Victoria’s Secret, možná je pro vás výběr vhodných šatů na svatbu vaší kamarádky noční můrou. A co teprve v případě, že se této významné události účastníte v roli svědkyně. Ta by měla být hlavní oporou nevěsty, a proto je stejně jako ona hodně vidět.

  • Zohledněte své proporce
  • Vyzdvihněte své přednosti
  • Barva a střih udělají divy
  • Kvalita hraje prim
  • Respektujte charakter svatby
  • I požadavky nevěsty jsou důležité

Respektujte nevěstu i charakter svatby

Přestože se mnoho nevěst setká s tím, že se jim okolí vysmívá, protože se až příliš zabývají podružnostmi typu barva svatby nebo tvar příborů u svatebního oběda, svědkyně by rozhodně mezi tyto lidi patřit neměla. Úlohou svědkyně je nevěstu podpořit, a proto i výběr jejích šatů by měl vycházet z přání nevěsty.

To pochopitelně neznamená nechat se navléct do pytle od brambor, ale spíš třeba respektovat její požadavek na barvu. Pokud tedy nevěsta touží po sladěných fotkách a poprosí svatebčany, aby dorazili v odstínech zelené, svědkyně by jistě měla jít příkladem. A platí to i o charakteru svatby. Čili pokud se od vás očekávají dlouhé šaty, neměla byste dorazit v mini a naopak.

Alfou i omegou je správný střih

Čili vycházejte z „předepsaných“ parametrů jako je barva a délka, nicméně si vyberte takový střih, který dobře padne právě vaší postavě. Vyzdvihněte všechny vaše přednosti, a naopak nedostatky umně skryjte.

Hledání svatebních šatů nemusí být tak složité jako snaha najít vhodné šaty pro svědkyni. Plnoštíhlé ženy navíc mají mezi konfekcí podstatně omezenější možnosti. Pokud je vaše postava velmi nekonfekční, pak může být tou nejlepší možností návštěva šikovné švadleny, která vám ušije šaty přímo na míru.