Krása a módaVlasy

Účesy do tanečních: 3 tipy pro krásné účesy, které vydrží celý večer

Účesy do tanečních: 3 tipy pro krásné účesy, které vydrží celý večer

Taneční jsou v životě dospívajících přelomovým obdobím. Zejména pro dívky jde o příležitost předvést své elegantnější já, a proto často volí složité účesy, aby ze sebe vykřesaly princezny. To však nemusí být vždy šťastné rozhodnutí. Běžné taneční lekce nejsou zpravidla na takové společenské úrovni jako plesy, a dívky by se měly soustředit více na praktičnost a své pohodlí než na svůj vzhled. A proto je na místě volit účesy do tanečních s rozumem.

  • Rozpuštěné vlasy nejsou dobrý nápad
  • Culíky, copy nebo drdoly
  • Návštěva kadeřnice před každou hodinou je zcela zbytečná

Dlouhé vlasy je lepší stáhnout

Zejména u dlouhých vlasů platí, že není příliš žádoucí je nechávat volně rozpuštěné. Ptáte se proč? Existují proto hlavně dva důvody. Tím prvním je, že rozpuštěné vlasy u většiny dívek jen málokdy vydrží v perfektním stavu celý večer. Tím druhým a pádnějším důvodem je pohodlí. Jelikož tanečníci drží své partnerky pravou rukou na zádech ve výši lopatky, za rozpuštěné vlasy by vás při tanci tahali.

Jaké účesy zvolit

Vhodné jsou všechny culíků a copů. Zkuste třeba cop na stranu nebo vytvořit objemný culík tak, že volné vlasy na závěr natočíte kulmou. Snadno tak ozvláštníte vcelku obyčejný účes. Rovněž všechny tipy drdolů jsou velmi praktické.

K tomu, abyste zapůsobila, nemusíte každý týden navštěvovat kadeřnici. Návštěvu u ní si nechce až na závěrečný věneček.

Shrnutí

Mějte na paměti, že taneční jsou poměrně fyzicky náročné. V podstatě se jedná o dvě až tři hodiny tělocviku na podpatcích a ve společenském oděvu. Rozhodně si nepředstavujte, že budete v klidu postávat někde v koutě a sledovat, jak ostatní tančí, a proto je nutné volit takové účesy do tanečních, které budou sice krásné, ale hlavně náročný večer vydrží.