Krása

Gelové nehty kulatého tvaru vládnou roku 2024

Gelové nehty kulatého tvaru vládnou roku 2024

Gelové nehty představují řešení pro dámy, které chtějí precizně upravené ruce, ale nemají čas na neustálé lakování. Znát je nejspíš budete v klasickém hranatém provedení. Proč jsou dnes trendy „gelovky“ kulatého tvaru?

Kulaté gelové nehty sluší všem

Hranaté nehty jste dříve v portfoliu manikérek mohla vídat téměř výhradně. Začnou nevýhodou tohoto tvaru ovšem je, že musíte být majitelkou dlouhých štíhlých prstů a elegantně modelovaných nehtů, aby vám slušel.

Není tak divu, že hranaté gelové nehty s obligátní „francií“ pozvolna vytlačilo kulaté provedení. To sluší i dámám s menšími nehtovými lůžky. U příliš širokých nehtů přispěje k optickému zeštíhlení prstů. Připadají-li nám prsty naopak příliš dlouhé, s krátkými kulatými nehty je opticky zkrátíte.

Kulatý tvar působí velmi přirozeně a sluší všem. Jeho velkou předností je i to, že se příliš nemusíte omezovat v následné úpravě. Ladí k němu i jakákoli barva:

  • pastelové odstíny v podobě mátově zelené či bledě modré
  • výrazné barvy jako vínová či černá
  • nadčasová klasika v červené
  • jemné tóny růžové
  • přirozené nude (tělové) tóny

Kulatý tvar nehtů je nejpraktičtější

Kulaté nehty jsou velmi praktické a vyhnete se s nimi nepříjemnému zatrhávání. Nehty by vám neměly překážet při žádné činnosti a bez obav je můžete nosit i k dětem.

Tento typ gelových nehtů lze snadno vynést i do prostředí, které nesnese žádnou extravaganci. Ať už se jedná o slavnostní událost, kde potřebujete zanechat dojem elegantní dámy, přísně formální příležitost nebo třeba pracovní prostředí, kde zapovídá výstřednost dress code, s kulatými nehty obzvlášť v krátké podobě nikdy nešlápnete vedle.

Stejně tak je právě toto provedení považováno za nejvíce odolné. Pokud si pořídíte „gelovky“ vytvarované dokulata, zaručeně neriskujete nepříjemné až bolestivé zlomení nehtů. Pokud si chcete být jistá odolností nehtů a nehodláte se nechat v běžných činnostech omezovat, pořiďte si raději ty krátké.