Krása a módaMóda

Šaty pro babičku: 4 nejlepší rady pro správný výběr v roce 2024

Šaty pro babičku: 4 nejlepší rady pro správný výběr v roce 2024

Vybíráte šaty pro svou babičku jako dárek nebo jste sama babičkou a chcete si koupit vhodné a hezké šaty? Nejdříve ze všeho je důležité si uvědomit, že mít uctivý věk neznamená oblékat se do neforemných šatů. Právě naopak! Ukažte svou sílu a eleganci díky volbě toho správného oblečení. Poradíme vám, jak vybrat ty nejlepší šaty pro babičku!

Zohledněte typ postavy

Má vaše babička postavu jako atletka nebo má na některých místech kypřejší proporce? Prohlédněte si svou babičku a pohledem odhadněte, jaký typ postavy má, protože právě to bude zásadním kritériem pro správný výběr šatů. Podle tvaru postavy totiž budete vybírat střih šatů.

Jaké základní tvary postavy jsou a jaké šaty se k nim hodí?

  • Typ hruška. Budou vám slušet šaty s nabíranými rukávy a s jednoduchou spodní částí nejlépe tmavší barvy. Cílem je vytvořit dojem souměrné postavy a zakrýt objemnější dolní část těla.
  • Typ jablíčko. Budou vám slušet šaty kratšího střihu a nařasené.
  • Typ obrácený trojúhelník. Budou vám slušet šaty, které přitáhnou pozornost k pasu.
  • Typ obdélník. Budou vám slušet šaty s volánky a prostřihy.
  • Typ přesýpací hodiny. Budou vám slušet přiléhavé krátké i dlouhé šaty.

Které barvy sluší babičkám?

Pokud víte, jaký typ postavy vaše babička má, je na čase najít ten správný kousek pro ni. Začněme barvou.

Ženy vyššího věku většinou nechtějí na sebe upoutávat příliš pozornosti (ačkoliv si to mohou dovolit!), proto babičce kupte takovou barvu šatů, ve kterých se bude cítit dobře. Nevolte barvy podle sebe a svých preferencí. To, že máte rádi křiklavě růžovou neznamená, že vaše babička také.

Které barvy šatů budou správnou volbou pro babičky? Tajemně modrá, tmavě fialová i jemně béžová.

Které šaty zaručeně potěší každou babičku?

Takové, které jsou pohodlné a z příjemných materiálů. Zapomeňte na upnuté neforemné šaty, ve kterých se bude babička cítit nepohodlně. Správné šaty doplňte hezkým šátkem nebo kabelkou a máte vyhráno!