Krása a módaVlasy

Délka vlasů po padesátce: zkrátit nebo nechat dlouhé?

Délka vlasů po padesátce: zkrátit nebo nechat dlouhé?

S rostoucím věkem mají ženy často pocit, že by měly zkracovat délku svých vlasů. Nabízí se ale otázka proč tomu tak je. Vedou k tomu historické souvislosti, snaha působit „dospěle“, praktičnost nebo snad jen předsudky co se hodí a co naopak ne?

Historie velí zkrátit

Dlouhé vlasy jsou od pradávna symbolem krásy a mládí, ale také nevinnosti. Ještě v minulém století musely nevěsty v rámci přípravy na svou svatební noc po obřadu podstupovat takzvané čepení v rámci něhož byly v některých kulturách i ostříhány, jelikož dlouhé vlasy se pojily s mladými svobodnými dívkami, zatímco krátké s vdanými dospělými ženami.

Praktické aspekty

Většina žen kolem padesátého roku života začíná pociťovat příznaky menopauzy nebo si tímto obdobím přímo prochází. Vlivem hormonálních změn mohou vlasy začít víc padat, není to ale vždy pravidlem. Pokud se i vy potýkáte s nadměrným padáním, pak je menší délka vlasů po padesátce logickým krokem, který může pomoci.

Zkuste ale také vhodné doplňky stravy, dopřejte si kvalitní jídlo a odpočinek, relaxujte, sportujte a věnujte se sama sobě. Nůžky nejsou jedinou cestou, kterou máte. Prostě dejte svým vlasům šanci. Opečovávané delší vlasy vám mohou totiž i nějaký ten rok ubrat. Je však potřeba jim věnovat péči.

Módní ikony s dlouhými vlasy

Ideální délka vlasů po padesátce neexistuje. Důležité je, v čem se vy sama cítíte dobře. V Hollywoodu najdete mnoho žen, které mají padesátku již dlouho za sebou, ale stále se pyšní dlouhými loknami. Vzpomeňte si na takovou Meryl Streep nebo na ikonickou Helen Mirren. A stejně tak i slavice Lucie Bílá. A nemusíme zůstávat jen u žen. Takový Josef Vojtek oslavil padesátku už před lety a dlouhé vlasy má pořád.

Shrnutí

Ani ve středním věku by výběr vašeho účesu neměl určovat váš věk. Zásadní je, jak se vy sama cítíte, a jaké jsou vaše osobní preference. Můžete si zvolit klidně vlasy do pasu nebo na ježka. Důležité je umět svůj střih nosit.