Krása a módaMóda

Šaty přestřižené pod prsy: jaké postavě sluší

Šaty přestřižené pod prsy: jaké postavě sluší

Šaty přestřižené pod prsy se v dnešní době příliš nevidí, přitom v historii měly své neodmyslitelné místo v dámských šatnících. Vzpomeňte si na takovou dobu Jane Austinové. A nebyl to jen empír, který s tímto střihem dámské módy pracoval. Jedná se patrně o trend, který se ve vlnách neustále navrací.

Šaty pro každou postavu?

Šaty přestřižené pod prsy mohou udělat výbornou službu vaší postavě, nehodí se však pro každého. Pokud je hlavní předností vaší postavy vosí pas, pak je obrovská škoda sahat po šatech, které mu nedají vyniknout.

Šaty přestřižené pod prsy si však své nositelky najdou snadno. Často jsou zmiňovány v kontextu s plnoštíhlými ženami, jelikož v momentě, kdy máte objemnější pas, je vhodné na tuto oblast vašeho těla příliš neupozorňovat. Proto pro ženy s postavou typu jablko jsou šaty přestřižené pod prsy to pravé ořechové.

Tyto ženy navíc mívají také objemnější hrudník, který je předpokladem pro to, aby vám podobné střihy šatů slušely. Nebojte se sáhnout klidně i po odvážnějším dekoltu, jen pozor, aby nebyly šaty příliš krátké. Kombinace odvážného výstřihu a krátké sukně totiž působí poněkud lacině.

Zároveň se tento střih šatů výborně hodí pro ženy s těhotenským bříškem, jelikož mu poskytuje dostatek prostoru a v nižších stadiích těhotenství od něj dokonce mohou i zcela odpoutat pozornost, jelikož ho šikovně schovají.

Shrnutí

Na závěr se tedy hodí říct, že šaty přestřižené pod prsy pro každou postavu vhodné nejsou. Sluší ženám, které mají objemnější břicho, a je jedno zda se jedná o jejich typ postavy nebo o těhotenské bříško. Zároveň mohou tyto modely volit i mladé štíhlé ženy, které nemusí řešit, zda jim tento střih náhodou nepřidá nějaké to kilo navíc.