Krása a módaMóda

Jaká barva se hodí k hnědé: moderní a slušivé kombinace

Jaká barva se hodí k hnědé: moderní a slušivé kombinace

Při výběru barevných kombinací nejen na oblečení, ale třeba i při zařizování domácnosti, je vhodné vycházet ze dvou slov, které jsou velmi nápomocné. Těmito slovy je kontrast a komplementarita. Kontrastní barvy jsou zcela odlišné, a proto si vzájemně pomáhají vyniknout. Komplementární se nacházejí v barevném spektru vedle sebe, jsou si tedy podobné a krásně se doplňují.

S klasikou nešlápnete nikdy vedle

Pokud si nejste jistí, jaká barva se hodí k hnědé, rozhodně neuděláte chybu, pokud zvolíte osvědčenou klasiku, a doplníte odstíny hnědé o bílou, slonovou kost nebo světle béžovou. Případně můžete sáhnout také po černé. Například takový zimní outfit a hnědými kozačkami, béžovým kabátem a černým páskem, bude vypadat krásně sladěně.

Zajímavější barevné kombinace

Každý se však nespokojí s neustále omílanou kombinací v nude odstínech, a proto se nabízí otázka jaká barva se hodí k hnědé. V první řadě je však nutné zdůraznit, že není hnědá jako hnědá. Existuje mnoho odstínů. Některé z nich jsou teplé, zatímco jiné chladné. Hnědá se dá výborně kombinovat i mezi sebou, je však důležité pohybovat se ve vybrané teplotě. Jinými slovy není vhodné kombinovat teplé a studené odstíny mezi sebou.

A podobná pravidla platí též pro kombinaci hnědé s dalšími barvami. Chladnější hnědá se výborně hodí zkombinovat s modrou, zatímco teplou hnědou můžete nosit společně s červenou či růžovou barvou.

Studená hnědáSpíše studená hnědáSpíše teplá hnědáTeplá hnědá
ModráZelenáŽlutá a oranžováČervená, růžová

 Shrnutí

Nejde tedy ani tak o to, které barvy se hodí k hnědé, a které ne, jelikož prakticky vzato neexistuje barva, která by se k hnědé nehodila. Je však velmi důležité mít na paměti, že není hnědá jako hnědá, a že každá z barev pasuje jen k některému z jejích odstínů.