Krása a módaVlasy

Jak udělat rozcuchaný drdol: jednoduchý postup, který zvládne každý

Jak udělat rozcuchaný drdol: jednoduchý postup, který zvládne každý

Obyčejný rozcuchaný drdol nosí většina z nás dlouhovlásek téměř každý den. Je to ten nejrychlejší a nejsnazší účes na ranní chystání snídaně nebo na večerní rychlou sprchu. Často však vypadá přesně tak jednoduše, jaký ve skutečnosti je. A proto jak udělat rozcuchaný drdol rychle, jednoduše tak aby vám celý cen dobře držel, ale na druhou stranu, aby nevypadal, jakože jste právě vylezla ze sprchy je skutečný oříšek.

Jednoduchý postup na rozcuchaný drdol

Stačí se řídit několika následujícími kroky, aby se rozcuchaný drdol stal vaším běžným účesem nejen do zaměstnání. Jednoduchý návod, jak udělat rozcuchaný drdol tady!

  • Umyté vlasy jsou základ
  • Vytvořte si vysoko posazený culík a zafixujte gumičkou
  • Vlasy v culíku lehce natupírujte a obtočte okolo gumičky
  • Zajistěte na místě pinetkami a na závěr zalakujte

NEBO

  • V předklonu vlasy lehce natupírujte
  • Na temeni hlavy vytvořte culík, ten ale nezajišťujte gumičkou
  • Vlasy lehce zatočte a zajistěte pinetkami
  • Na závěr použijte lak na vlasy

Podobné druhy drdolů většinou volíme ve chvílích, kdy už naše vlasy nevypadají nijak zvlášť fresh. Pak ale ani účes, který z nich vytvoříme, nemůže být nijak okouzlující. Pracujte proto s umytými vlasy, případně použijte minimálně suchý šampon.

Poté máte dvě možnosti. S gumičkou a bez ní. Postup s gumičkou je o něco snazší, vydrží mnohem snáz i celý den, ale výsledný efekt není takový jako ve variantě bez gumičky. Pokud se rozhodnete pro postup s gumičkou vytvořte si vysoko posazený culík a ten následně lehce natupírujte. Lehce jej zatočte kolem gumičky a zajistěte na místě pinetkami. Tvar můžete upravovat, dokud nebudete spokojená, a na závěr použijte lak na vlasy pro zvýšení výdrže.

Ve variantě bez gumičky postupujte obdobně jen s tím rozdílem, že vlasy lehce natupírujete už rozpuštěné a místo vytváření culíku je budete rovnou motat.