Krása a módaMóda

Šaty na letní svatbu: 3 tipy jak vybrat vhodný model

Šaty na letní svatbu: 3 tipy jak vybrat vhodný model

Jste pozváni na letní svatbu a s předstihem řešíte vhodný outfit? Nevíte, jaké šaty na letní svatbu vybrat a jakými pravidly se řídit? Jsou lepší šaty dlouhé a formální, nebo vzdušné a uvolněné? A jak je to s barvami? A co taková délka? Co je vhodné a co už je moc? Poradíme vám, jak pro sebe najít ty pravé šaty na letní svatbu.

3 tipy jak vybrat šaty na letní svatbu

Vybrat šaty na svatbu, kam vyrážíte jako host, nemusí být noční můra. Stačí se držet několika pravidel, s jejichž pomocí se vám podaří vybrat ty pravé. Radíme zaměřit se na následující kritéria:

  • Délka
  • Střih
  • Barva

Jak dlouhé šaty vybrat?

Vybíráte šaty na letní svatbu a nevíte, jaká délka je tak akorát a co už je přes čáru? Obecně lze doporučit šaty kratší – délka cca ke kolenům. Záleží ale na tom, zda se svatba koná během dne nebo večer. Denní svatba žádá spíše kratší šaty, večerní svatby, které jsou více formální, pak mají nepsané pravidlo, že se k nim mnohem více hodí šaty delší.

Jaký je vhodný střih šatů na letní svatbu?

Šaty na letní svatbu by měly být vzdušné. Počítejte s tím, že během dne bude teplo a svatbu si neužijete, pokud na sebe natáhnete upnuté šaty a k tomu všemu ze syntetického materiálu. Budete se potit a nebude vám fajn. Vhodné jsou proto vzdušné šaty, ideálně z bavlny, která je na těle velmi příjemná a to dokonce i tehdy, kdy se svatba koná v horkém letním dni.

Jaké barvy se sluší na svatbu?

Samozřejmě ne bílá, ale to vám určitě nemusíme říkat. Doporučujeme volit barvy spíše pastelové a decentní, abyste nezastínili nevěstu. Hodí se tak třeba meruňková, světle zelená, žlutá a podobně. Někdy se svatba nese v určité barvě nebo v kombinaci dvou odstínů, což vám může s výběrem vhodné barvy pomoci.