Krása a módaMóda

Šaty, které vás udělají starší: nemáte ve skříni jedny z těchto 3?

Šaty, které vás udělají starší: nemáte ve skříni jedny z těchto 3?

Obvykle neznámí lidé na ulici nevědí, kolik máte let, a proto šaty jsou nejen odrazem našeho osobního módního stylu, ale také mohou ovlivnit to, jak ostatní lidé vnímají náš skutečný věk. Některé šaty však mohou zbytečně přidat ženám několik let navíc. V tomto článku se zaměříme na několik tipů, jak vybrat šaty, které vás zbytečně neučiní staršími a jak si udržet moderní i mladistvý vzhled – avšak v případě, že chcete záměrně starší v šatech vypadat, použijte tento článek také jako praktický a jednoduchý návod.

Šaty konzervativních střihů

Když si v obchodě nebo na e-shopech vybíráte střih šatů, volte vždy moderní a svěží provedení. Příliš konzervativní střihy šatů totiž mohou působit přehnaně formálně a přidávat vám na vážnosti, což se ve výsledku promítne také na vyšším odhadovaném věku – typickém příkladem mohou být například šaty končící v oblasti kolen nebo těsně pod nimi.

Šaty se staromódním designem

Staromódní designy šatů mohou přidat několik let věku poměrně snadno. Raději proto sáhněte po jednoduchých a moderních vzorech, které zároveň nikdy nevyjdou z módy. Co třeba legendární malé černé šaty ála little black dress?

Šaty tmavých barev

Pokud si nevyberete právě little black dress, což jsou šaty vyloženě nadčasové a vždy fresh, pokuste se vyhnout příliš tmavým nebo matným barvám a sáhněte spíše po světlých šatech. Na věku vám uberou například světle modré nebo béžové šaty. Skvělou volbou může být také barevné spektrum odstínu nude.

Sledujte vždy aktuální módní trendy

Pokud budete sledovat trendy posledních sezón, pravděpodobně se vám nemůže stát to, že byste si zbytečně přidali několik let věku navíc. Na našem webu www.extrafit.cz v rubrice móda vždy pravidelně informujeme o nejžhavějších novinkách v oblasti módy, a proto se neváhejte inspirovat společně s námi! Skvělým pomocníkem vám budou také aktuální fashion časopisy z trafiky, jako jsou Elle nebo Marianne.