Krása a módaVlasy

Rozmarýn na vlasy: 3 tipy, jak ho používat

Rozmarýn na vlasy: 3 tipy, jak ho používat

Věděli jste, že kromě vaření má rozmarýn také skvělé účinky na vlasy? Ne? Tak dávejte pozor obzvláště pokud toužíte po neodolatelně dlouhé hřívě. Dnes vám přinášíme několik tipů, jak rozmarýn na vlasy používat.

  • Rozmarýnový olej
  • Rozmarýnový čaj na vlasy
  • Rozmarýnový čaj k pití

Rozmarýnový olej

Rozmarýnový olej je nejčastější formou použití rozmarýnu na vlasy. Rozmarýnový olej má velmi pozitivní účinky právě na růst vlasů a proti vypadávání vlasů.

Olej můžete přidat do šamponu. Na jednu šamponovou dávku přidejte 7 kapek rozmarýnového oleje a dobře vmasírujte do pokožky hlavy. Tato činnost by měla trvat přibližně 3 minuty. Tento olej vám na rozdíl od jiných olejů nezatíží vlasy a můžete jej používat pravidelně jednou týdne.

Rozmarýnový čaj na vlasy

Rozmarýn kromě olejové formy můžete využít také závěrečnou oplachovou péčí, která má díky protizánětlivým a uklidňujícím účinkům rozmarýnu velmi příznivé účinky pro vaši pokožku.

Na 250 ml vody přidejte 3 lžičky sušeného rozmarýnu. Přiveďte k varu a nechte probublávat 5 minut. Pak odstavte z plotýnky a nechte pořádně vychladnout. Oplachovou péči v podobě rozmarýnového čaje používejte jako poslední krok vašeho mytí vlasů.

Rozmarýnový čaj k pití

Účinky rozmarýnu se na vašich vlasech projeví také, pokud budete rozmarýnový čaj konzumovat. V tomto případě ale volte trochu jemnější chuť, než je tomu v případě čaje pro účely výroby oplachové péče nebo vás to vystřelí z bot. Na šálek čaje doporučujeme pul lžičky rozmarýnu zalít horkou vodou. Doba louhování pak závisí na vašich chuťových preferencích.

Díky rozmarýnovému čaji se vám rozproudí krev v žilách, což bude mít pozitivní vliv právě na pokožku hlavy. Protože zdravá pokožka hlavy je základním předpokladem pro krásné a zdravé vlasy.