KrásaPleťZdraví

Znáte roller nebo guasha? Přečtěte si 10 důvodů, proč vyzkoušet kameny na pleť

Znáte roller nebo guasha? Přečtěte si 10 důvodů, proč vyzkoušet kameny na pleť

Face roller nebo guasha v poslední době doslova zaplavuje internet, tyto dvě pomůcky se stávají součástí rituálů péče o pleť mnoha žen po celém světě. Jde o válečky doplněné minerálními kameny nebo ploché kamínky v různém tvaru, které se přikládají na pleť a používají se při ozdravovacích procesech celého organismu.

Co je to guasha

Guasha, gva-ša nebo také qua-ša je pomůcka používaná zejména v tradiční čínské medicíně, a to již po celá tisíciletí. Při správné aplikaci na tělo vede k rozproudění energie, zvýšení cirkulace krve a odstranění toxinů. Ze vnějšku se pak podílí na zbavování vrásek a zpevňování kontur obličeje. Na rozdíl od face rolleru nachází využití i při masáži celého těla a pro zmírnění napětí ze zatuhlých svalů.

Co je to face roller

Face roller, jak už jeho název napovídá, se používá výhradně na pleť. Rovněž je hojně používán v tradiční čínské medicíně a vyrábí se z léčivých kamenů a minerálů. Jedná se o ozdravovací, energetický a terapeutický nástroj, který lze využít k omlazovací masáži obličeje vedoucí k relaxaci a uvolnění, rozproudění lymfy a zlepšení krevního oběhu.

Obvykle se skládá ze dvou kamenů – menšího na jedné straně a většího na straně druhé. Malý kámen se používá pro masáž v těžko přístupných místech, jako jsou oblasti kolem očí, víčka, nos a ústa. Větší kámen naproti tomu využijete pro masáž tváře, čela a krku.

Jak často používat face roller nebo guasha?

Níže uvedenou četnost používání berte jako obecně doporučovanou, vždy se řiďte především požadavky vaší pleti. 

  • Roller se používá ideálně dvakrát denně.
    • Ráno pro probuzení pleti jakožto pomocník s ranními otoky, čímž dosáhnete celodenního zářivého vzhledu. 
    • Večer pro lepší vstřebání noční péče v podobě krému, pleťového oleje či séra, docílíte tím intenzivnějšího působení přípravků v průběhu noci. 
  • Guasha kameny se naopak používají méně častěji, doporučuje se maximálně 3x do týdne.

Účinky používání guasha a face rolleru

Nejviditelnější účinek mají tyto dvě pomůcky samozřejmě přímo na obličejové svaly. 

  • Při masáži dochází k postupnému uvolňování svalů ve tváři a ke změkčení výrazu. 
  • Dalším příznivým efektem při masáži obličeje je zpevnění pokožky pleti, která má postupem času tendenci uvadat, což se projevu vytvářením vrásek.
  • Masáž také zlepšuje prokrvení a pružnost svalů na tváři, díky čemuž bude pleť po několika používáních viditelně oživená a rozzářená. 

Výhody minerálních kamenů

Pravé minerální kameny mají spoustu příznivých vlivů nejen na naše tělo, ale i na naše energetické a duchovní zdraví, kdy se podílejí na léčebných procesech našeho organismu. Kameny jsou samy o sobě také chladivé, přičemž tento efekt můžete ještě více podpořit tím, že kameny na chvíli uložíte do lednice či mrazáku. Vychlazené pak působí příznivě proti otokům. 

Pro výrobu guasha či face rollerů se používají výhradně přírodní minerální kameny. Proto je jedinečnost důkazem každého rolleru i guasha kamenu, liší se od sebe nejen svým zbarvením, ale i velikostí a tloušťkou.