Vlasy

Promelírované vlasy: Jaké jsou trendy 2024?

Promelírované vlasy: Jaké jsou trendy 2024?

Být, či nebýt? Slavná hamletovská otázka by se dala parafrázovat na: Melírovat, či nemelírovat? Nosí se stále ještě promelírované vlasy? Jakou podobu mají moderní melíry?

Promelírované vlasy jsou stále trendy

Pamatujete si melíry z éry konce 90. let, které tvořily na hlavách slečen a dam všeho věku zcela nepřehlédnutelnou pruhovanou „dálnici“? Na přelomu milénia byly v kadeřnictvích jednoznačným hitem melíry kontrastní.

Podobný styling melírování poněkud uškodil a zdálo se, že nic podobného už nikdy chtít nosit nebudeme a melíry se nekompromisně propadnou do nejtemnějších hlubin módního pekla. Jen máloco je vrtkavější než módní trendy.

Nic podobného proto nenastalo a tato kadeřnická technika je s plnou pompou zpět. A to dokonce, pozor, inspirovaná původní podobou 90. let.

Současné provedení melíru využívá dříve populární kontrastní propojení barev a inspiruje se zároveň tzv. ribbon highlightings, které bychom mohli česky označit jako „stužkovité“ melíry, které rámují obličej a pokračují po celé délce pramenů.

Jak na promelírované vlasy v kontrastní podobě

Kontrastní melíry jsou tak momentálně žhavým trendem. Nosí je i celebrity, namátkou se v podobném účesu už objevila třeba Kylie Jenner, Jennifer Lopez, Kim Kardashian West a Dua Lipa.

Pojmout můžete přitom tento trend velmi variabilně. Zvolit můžete:

  • klasické spojení tmavší hnědé a teple zlatavé blond
  • směs jemných čokoládově hnědých a pískových odstínů
  • hnědý základ s vínovými, karamelovými a blond odstíny
  • kombinaci tmavě hnědé a ledově blond melírů

Počítat musíte s tím, že tato kombinace je odvážná a výrazná. Vyniknete tak v ní mnohem více než ve „sluncem políbené“ balayage.

Majitelky tmavých vlasů se také budou muset obrnit trpělivostí: Než se vám podaří na tmavším odstínu dosáhnout požadované úrovně zesvětlení, může to zabrat několik sezení u kadeřníka. Spěchat byste ale neměla, jestliže si nechcete zničit vlasy.

Pakliže navíc nestojíte o teplý odstín, počítejte s tím, že požadovanou barvu bude nutné udržovat za pomoci toneru. A pokud nechcete chodit pravidelně ke kadeřníkovi na dobarvení, požádejte ho, ať vám melíry vytvoří silnější ve směru ke konečkům. Kontrast se u kořínků zmírní a odrůstání nebude tak citelné.