Krása a módaVlasy

Přeliv na melír: kdy se hodí a jaké produkty v roce 2023 vybrat

Přeliv na melír: kdy se hodí a jaké produkty v roce 2023 vybrat

Přeliv na melír je skvělý způsob, jak v domácích podmínkách docílit změny vašeho účesu nebo korekce nepřirozeně vyhlížejících světlých proužků ve vlasech. Pokud si přejete docílit přirozenějšího efektu, pak rozhodně musíte vyzkoušet balayage. Jedná se o velmi podobný styl odbarvování vybraných vlasů. Oproti melíru, kdy kadeřnice odděluje přesně vymezené tenké pramínky vlasů, jsou při balayage odbarvovány větší plochy, čímž vzniká přirozený dojem vlasů zesvětlených od sluníčka.

Proč vyzkoušet přeliv na melír

Přeliv se hodí na melír ze dvou důvodů. Jedním z nich je možnost sjednocení odbarvených a přirozených tónů vlasů. Jestliže tedy nejste s melírem spokojeni, můžete použít přeliv a na několik týdnů sjednotit svou hřívu do jedné barvy. Druhým důvodem, proč vyzkoušet přeliv na melírované vlasy, je možnost zcela změnit svůj účes rychle, bezbolestně a bez většího rizika.

Zejména v případě, že máte vlasy melírem odbarvené o více odstínů, můžete při správném výběru přelivu docílit krásného efektu výraznějších a méně výrazných proužků v dané barvě. Skvělou volbou je například červená nebo bordová. Vždy se však vyplatí znát svůj barevný typ a kombinovat barvy s ohledem na jejich vzájemné ladění.

Nejlepší přelivy na trhu

Dnes sice pořídíte mnoho skvělých produktů, my jsme si však pro vás připravili tipy na 3 nejlepší přelivy, které můžete na melír použít. V první řadě musíte vyzkoušet Barvící masku na vlasy Color Fresh od značky Wella. Dále pak vsaďte na oživující barevné masky na vlasy The Color Mask od značky Dott.Solari. A v neposlední řadě dejte šanci také přelivům Framcolor Extra Charge od italské značky Framesi. Ty neobsahují amoniak ani alkohol a vydrží v perfektním stavu až 10 týdnů.