Zdraví

Povolené břicho: 4 cviky na zpevnění

Povolené břicho: 4 cviky na zpevnění

Řešíte povolené břicho například po porodu? Rádi byste věděli, jak se ho zbavit a jak zpevnit břišní svaly, které teď nejsou ve formě? Poradíme vám čtyři cviky, se kterými můžete povolené břicho začít zpevňovat klidně už dnes.

Cviky na povolené břicho

Povolené břicho neřeší jen ženy, které za sebou mají těhotenství a porod. I mnoho dalších má ochablejší břišní svaly. Chcete-li s povoleným bříškem něco dělat, zaměřte se na následující čtveřici cviků.

  • Přitahování kolene
  • Spouštění nohou
  • Jízda na kole
  • Prkno

Cvik první: přitahování kolene k hrudi

Prvním cvikem je přitahování kolene k hrudi. Začněte tak, že se položíte na záda a ruce si dáte za hlavu. S výdechem následně pokrčíte jedno koleno a přitáhnete se k němu trupem a levým loktem. Poté se nadechněte, pokrčenou nohu natáhněte zpět do výchozí polohy a vystřídejte strany. Soustřeďte se na to, abyste během provádění cviků záda a bříško tlačili k podložce.

Cvik druhý: spouštění nohou

Na povolené břicho funguje i ten cvik, při kterém se položíte na záda a obě nohy zvednete nahoru do pravého úhlu. Během provádění cviku je důležité, aby vaše záda zůstala pevně „přilepená“ k podložce. Poté natáhněte nohy, spusťte je níž, ale nepokládejte je na zem. Pak nohy pokrčte v kolenou a vraťte zpět do výchozí pozice.

Cvik třetí: jízda na kole

Tento cvik na povolené břicho si možná pamatujete z dob, kdy jste na základní či střední škole mívali hodiny tělocviku. I v tomto případě ležíte na zádech, ruce máte položené podél těla a nohy zvednuté nahoru a pokrčené v kolenou. Poté napodobujete jízdu na kole tak, že jednu nohu natáhnete, poté vrátíte zpět, jako byste šlapali na kole a nohy vystřídáte.

Cvik čtvrtý: prkno

Prkno neboli plank je účinný cvik na povolené břicho, který vám dá minimálně ze začátku pořádně zabrat. Provádí se tak, že se lokty a špičkami prstů na nohou opřete o podložku. Zatáhnete břicho, zvednete se na lokty, koleny se nedotýkáte podložky (pouze špičkami). V této poloze vydržíte pár vteřin, poté povolíte a opakujete.