Krása a módaVlasy

Drdoly z polodlouhých vlasů: 4 styly a jak na ně

Drdoly z polodlouhých vlasů: 4 styly a jak na ně

Milujete drdoly, ale myslíte si, že vaše středně dlouhé vlasy nejsou k tomu přizpůsobeny? Rádi vám dáme pár typů na samotné drdoly a jako bonus, jsme si pro vás připravili návod jak na ně.

Vysoký drdol

Ujistěte se, že máte vlasy čisté a suché. Před začátkem si pořádně rozčešte hřebenem případné uzly. Sesbírejte vlasy do vysokého culíku. Místo umístění zvolte podle své preference, může to být na vrcholu nebo níže na zadní části hlavy. Vlasy upevněte elastickou gumičku, ujistěte se, že se culík nepohybuje. Obtočte vlasy kolem gumy a vytvořte drdol. Drdol můžete vytvořit jako klasický váleček nebo ho můžete otáčet do spirály. Jakmile máte vytvořený drdol, upevněte ho pinetkami a snažte se zajistit, aby drdol byl stabilní.

Nízký drdol

Pokud chcete získat trochu větší objem, můžete vlasy lehce natupírovat nebo použít texturovací sprej. Dejte vlasy do nízkého culíku. Zde si lze vybrat, kde přesně chcete mít drdol umístěn:

  • Na levé či pravé straně
  • Uprostřed

K upevnění opět použijte gumičku a obtočte ji vlasy tak, aby vytvořily vzhled drdolu, který zafixujete pinetkami.

Dvojitý drdol

Rozdělte vlasy na levou a pravou částí. Pravou část vlasů oddělte od levé a stáhněte ji gumičkou aby nepřekážela. Z pravé části vytvořte culík a zavažte jej gumičkou. Můžete vytvořit klasický váleček nebo spirálu, podle svého výběru. Upevněte drdol vlásenkami a to samé zopakujte na druhé straně. Pro dobré držení zafixujte drdoly lakem na vlasy. Dvojitý drdol je výrazný a moderní účes, který dodá vašim polodlouhým vlasům styl.

Poloviční drdol

Oddělte přední část vlasů, kterou chcete nechat volnou. Zbývající vlasy učešte do culíku nízko na zátylku. Místo umístění volte podle svých potřeb. Vlasy otáčejte kolem elastické gumy nebo vytvořte klasický váleček. Upevněte drdol vlásenkami. Přední část vlasů bude volná, takže ji jemně povytáhněte, aby vytvořila měkčí rámeček kolem obličeje. Přidejte volné prameny, které jemně padají na strany.

Shrnutí

V článku shrnujeme čtyři styly drdolů pro polodlouhé vlasy a poskytuje návody na jejich vytvoření. Jedná se o vysoký drdol, nízký drdol, dvojitý drdol, poloviční drdol a copánkový drdol.