Krása

Polodlouhé vlasy pro starší ženy: 3 moderní účesy roku 2024, nosíte a znáte je?

Polodlouhé vlasy pro starší ženy: 3 moderní účesy roku 2024, nosíte a znáte je?

Máte svůj věk, takže adieu, dlouhé kadeře? Podobné pravidlo už samozřejmě dávno neplatí. Jak nosit delší vlasy i v době, kdy vám dávno není dvacet?

Jaké jsou vlasy ve zralém věku

Výhodou středně dlouhých vlasů je to, že je můžete upravit tak, jak si přejete. Ve věku, kdy vás zdobí mladistvý půvab, si můžete dovolit i poněkud „divočejší“ experimenty.

V době, kdy vkročíte do druhé poloviny života, už byste ale měla mít jasno v tom, co vám sluší. Zvážit byste měla před výběrem konkrétního účesu všechna specifika svých vlasů. S věkem se totiž proměňuje jejich barva, hustota i struktura.

S přibývajícími roky jsou kadeře slabší, stávají se velmi jemné a jsou náchylnější k poškození. Vlivem hormonálních výkyvů vám mohou více padat. Ztrácejí přirozený lesk a působí, jako by byly bez života. Věnujte jim proto kvalitní péči. Dát přednost byste měla přírodní kosmetice, která vaši kštici nezatíží zbytečnou chemií. Pomoci vám mohou i přípravky pro zvýšení objemu.

Jaké účesy zvolit

Se zdravými vlasy si můžete dovolit velmi širokou paletu střihů. Zohledněte hlavně tvar obličeje a také nároky na údržbu účesu. Které alternativy mohou vaše požadavky snadno splnit?

  • odvážný střapatý lob
  • vlnité mikádo
  • objemné volné vlny s patkou

Odvážný střapatý lob

Rozverný lob představuje skvělou variaci pro ženy ve věku nad 50 let. Mírný úhel střihu dodává optické zeštíhlení díky tomu, že přitahuje pohledy dolů a rámuje obličej. Rozcuchané vrstvy vykouzlí objem na temeni hlavy a připoutají pozornost do horní části. Tento styling se hodí pro majitelky jemných vlasů.

Vlnité delší mikádo

Specifické jsou pro tento lob jemné vrstvy kolem lícních kostí. Ty udrží v účesu plný tvar a zajistí moderní vzhled. Tento účes půvabně rámuje obličej, aniž by byl dramatický. Nejvíc se hodí pro rovné až vlnité typy vlasů. Kromě toho efektně zvýrazní vaše rysy, hodí se tak hlavně k majitelkám oválných tváří. Pro domácí úpravu účesu jej stačí vyfoukat kulatým kartáčem a na závěr použít lak.

Objemné volné vlny s patkou

V tomto případě se jedná o velké vlny vytvořené fénováním jednotlivých partií přes kulatý kartáč. Ty měkce rámují obličej a fantasticky vás omladí. Vlasy se pro ještě větší objem nebojte navíc podpořit použitím natáček. A pokud tento styl poznáváte, nemýlíte se. Podobný účes byl hitem v 90. letech a nosila ho tehdy třeba modelka Cindy Crawford.