Další

Podzimní domácí dekorace: Nápady na útulnou a stylovou domácnost.

Podzimní domácí dekorace: Nápady na útulnou a stylovou domácnost.

Vytvořte si doma útulnou podzimní atmosféru dekoracemi vlastní výroby. Nasbírejte venku rozličné barevné přírodniny, uvařte si horký kořeněný čaj a dejte se do práce! Zde je pár tipů pro vaše šikovné ruce.

Jednoduché aranžmá

Nemusíte být zrovna super kreativní a super zručná duše, abyste si domov zútulnila podzimními dekoracemi vlastní výroby. Zkuste si pohrát s aranžmá podzimních přírodnin na stole nebo komodě.  Nasbírejte na procházce trochu barevného listí, šišek, žaludů, kaštanů, větviček šípků a jehličnanů. Část dejte do misky nebo na tác, zbytek rozmístěte okolo. Přidat můžete i menší dýně nebo dekorativní svíčky.

Dýňová váza

Jídelní stůl či poličku s volným prostorem pozvedne k dokonalosti podzimní kytice ve vydlabané dýni. Odkrojte vršek dýně a vydlabejte její obsah. Dovnitř vložte nádobu s vodou, do které naaranžujte podzimní květy (např. chryzantémy), větvičky s šípky, barevným podzimním listím a zelené jehličnany. 

Věnec z přírodnin

Podzimní věnec nemusí viset jen na vchodových dveřích. Už jste přemýšlela o tom, jak perfektně ozdobí krbovou římsu, bok schodiště, prázdnou stěnu nebo dokonce otevřené dřevěné police? K jeho výrobě použijte hotový základ ze slámy, který nejprve ovinete různými větvičkami a nakonec pomocí drátků připevníte šišky, barevné listí a další přírodniny.

Strom vděčnosti

Zkuste si letos vytvořit do vázy originální “strom vděčnosti”. Jeho základem je holá větev, na kterou si pověsíte vlastnoručně vyrobené barevné listy a žaludy. Listy vystřihněte z barevného papíru či kartonu a žaludy vytvarujte ze zlatavého a hnědého krepového papíru. Pomocí háčku na vánoční ozdoby je pak zavěšte na větvičky. Nakonec ozdobte vázu stuhou v podzimní barvě.

Povznesené dýně

Dýně jsou podzimní klasikou. Můžete je vydlabat do svícnu, udělat z nich vázu, nebo jen tak vyskládat na schody, či poličku. Z menších kousků lze napíchnutím na špejli vytvořit krásnou ozdůbku do truhlíku či květináče. Letos si můžete s dýněmi pohrát o trochu více a přestříkat je metalickou barvou ve spreji. Ve vašem podzimním aranžmá se budou krásně vyjímat v bronzové, stříbrné nebo zlaté barvě. Dýně můžete klidně navrstvit i na sebe.