Krása a móda

Plesové přešlapy sezóny 2024: tohle se nepovedlo

Plesové přešlapy sezóny 2024: tohle se nepovedlo

Plesová sezóna už sice nějakou dobu běží, stále však mohou být nějaké slavnostní události tohoto roku před vámi. K plesům a podobně honosným akcím patří vedle určité úrovně společenského chování i jistý (poměrně přísný) dress code, jímž bychom se všichni měli řídit. V poslední době se nám ale ve společnosti rozmáhá takový nešvar. Jaké jsou nejčastější plesové přešlapy sezóny 2024?

Pravidla oblékání se uvolňují stejně jako pravidla chování a s postupem času se stírají rozdíly mezi slavnostní událostí a obyčejnou diskotékou. Pokud tedy nechcete patřit mezi „hříšníky“, na něž si ostatní ukazují, poradíme vám, jakým přešlapům se musíte vyhnout.

Boty patří na nohy

Toto pravidla platí především pro dámy. Na spoustě akcí se stáváme svědky bosých (a často silně alkoholem posilněných) tanečnic. To je ale obrovská chyba. Chápeme, že vysoké podpatky mohou být velmi bolestivé, to však není žádné ospravedlnění. Boty si před plesem vždy pečlivě vyzkoušejte a nepadnoucí obuv prostě nechte doma.

Sahejte po nižších podpatcích a obuv si nesundávejte ani u stolu. To vám totiž víc ublíží, než pomůže. Být bez bot je navíc nebezpečné. Zvyšujete riziko, že vám někdo z ostatních tanečníků (ba co hůř tanečnic) dupne na nechráněnou nohu. Mějte také na paměti možnost rozbitého skla. Až vás začnou bolet nohy sedněte si, nebo se odeberte domů.

Kontroverzní punčocháče

Punčochy jsou diskutabilní část oděvu. Podle některých nutnost, podle jiných módní přešlap, který do jednadvacátého století prostě nepatří. Zatím stále převládají názory, že vhodně zvolené punčochy v tělové barvě by ženy na ples obléct měly. Pouze v případě, že zvolíte obuv s otevřenou špičkou, můžete je nechat doma. Zapomeňte také na všechny ostatní barvy, a to včetně černé.

Ach ty příchody…

Mezi plesové přešlapy sezóny 2024 musíme zařadit i oblečení „na ven“. Někteří návštěvníci plesů se totiž domnívají, že na tom, co si obléknou na cestu z domova nezáleží. To ale není pravda. Zejména v případech, kdy není šatna zcela oddělena od vnitřních prostor a tanečníci odchází ven „na vzduch“, se mezi hosty pohybují lidé odění v péřových a lyžařských bundách. A není to hezký pohled. Dejte proto vždy přednost kabátu. Vyhnete se tak dalšímu z módních přešlapů.