Krása a módaVlasy

Plešatí herci: slavní krasavci bez bujné hřívy

Plešatí herci: slavní krasavci bez bujné hřívy

Mnoho mužů v průběhu svého života začne přicházet o vlasy. Někteří se dočkají až ve stáří, jiní se musí s vypadáváním vlasů vyrovnat již brzy po dosažení dospělosti. A netýká se to samozřejmě pouze nás obyčejných smrtelníků. S předčasným vypadáváním vlasů se musel ve svém životě vyrovnat nejeden slavný krasavec a na další tento úkol čeká.

Plešatí herci v Hollywoodu

Bez ohledu na to, zda je holá hlava jejich vlastní volbou, nebo jim na jiný účes nezbývá „dost materiálu“, představují plešatí herci pro mnoho mužů dobrý vzor. Navzdory svému „účesu“ jsou totiž pro mnoho lidí skutečnými sex symboly. Mnohé si dnes již s vlasy neumíme představit a je nutné uznat, že pleš je v případě většiny z nich skvělou volbou, a to i přesto, že možná nebyla učiněna dobrovolně.

Představte si, jak by dnes asi s vlasy vypadal takový Jason Statham, Dwayne The Rock Johnson, Samuel L. Jackson, Vin Diesel, Patrick Steward nebo Mark Strong. Většina z těchto mužů si v průběhu svého dospělého života život s vlasy samozřejmě vyzkoušela, ale později se rozhodli vydat „plešatou cestou“ a bez vlasů je zná i většina současných diváků.

Samostatnou kapitolou jsou pak herci, kteří společně s pleší nosí hrdě i bujný porost na bradě. Herci sice své vousy často střídají, tradičně se však do kategorie plešatých herců s vousy řadí například Bran Cranston, John Travolta nebo Andre Agassi

Plešatí herci se najdou i v českém rybníčku

Mezi českými umělci v tomto směru vyčnívá především Jan Pokorný známý jako Pokáč. Písničkář, který na téma svých chybějících vlasů složil již několik písniček. Pokáč ale samozřejmě není jediným českým umělcem s pleší. Mezi českými ikonami nelze nezmínit Marka Vašuta, Hynka Čermáka, Josefa Somra, Roberta Jaškówa nebo Bořivoje Navrátila.