Krása a módaMóda

Outfity na babí léto pro starší dámy: Máme 3 tipy

Outfity na babí léto pro starší dámy: Máme 3 tipy

Ani horko, ani zima. Babí léto nás umí s počasím potrápit a vybrat z šatníku něco, co splní funkci a zároveň bude vypadat skvěle může být občas oříšek. Máme ale pár tipů na to, jak být v teple a trendy, a to i po padesátce.

Ležérní kostýmek do práce i na drink

Móda babího léta je o vrstvení. S měnící se teplotou během dne budete ráno a k večeru potřebovat i něco teplejšího, co jde ale v průběhu dne odložit. To přesně lze udělat s padnoucím volnějším kostýmkem, sako jde odložit jednoduše. 

Nemusíte se ani bát ani kostýmků v různých barevných variacích. Tento podzim budou trendy jak světlé odstíny jako třeba krémová či světlá khaki, tak odvážnější barvy jako třeba fialová, červená, zelená či růžová. V kombinaci s vhodnými doplňky střídmějších barev tak dosáhnete perfektního outfitu jak do práce, tak do společnosti.

Volné kalhoty pro pohodlí i zakrytí nedokonalostí

Kalhoty volného střihu s vysokým pasem jsou pro začínající podzim perfektní. Dobře se kombinují s různými svršky. V případě džínů můžete sáhnout po střihu mom jeans, i ty se dají elegantně nakombinovat s halenkou a botami a podpatku. 

Kalhoty s vysokým pasem opticky prodlužují postavu, při výběru správné velikosti umí krásně zakrýt i menší bříško a zvýrazní ženské křivky. Ani zde se nemusíte bát odvážnějších barev či vzorů. Postavě polichotí například vertikální proužky, nešlápnete ale vedle ani s černou klasikou ozvláštněnou o barevnější doplňky.

Na denim není nikdy pozdě

Trend na který jsme tak dlouho čekali je zpět. Denim ve všech možných provedení opět letí a nezná hranice, ani ty věkové. Široké využití najdete třeba pro denimovou bundu, kterou jednoduše zkombinujete s různými typy kalhot. Nemusíte se bát ani kombinování denimu.

Můžete také sáhnout po denimové midi sukni s vysokým pasem, kterou nepřekvapí ani podzimní větřík. V kombinaci s vhodnými, ne příliš hrubými punčochami a kotníkovými kozačkami vykouzlíte krásnou podzimní kombinaci.

Důležitý je také výběr doplňků. Například barevná kabelka doplňující jinak usedlejší kostýmek, klobouk či výrazný pásek, který je opět v módě. I takové maličkosti dokážou ozvláštnit i méně zajímavý outfit.