KrásaKrása a móda

Oranžová rtěnka: neokoukaná barva pro podzimní typy!

Oranžová rtěnka: neokoukaná barva pro podzimní typy!

Oranžová není barva, která by slušela každému. Oproti klasické červené nebo přirozené růžové ji ve většině domácích sbírek rtěnek patrně nenajdeme. A je to vlastně dobře. V kombinaci s některými barevnými typy totiž bude oranžová barva na rtech působit zvláštně a nevhodně, nicméně pokud patříte mezi podzimní barevný typ, udělá vám výbornou službu.

Kdo je podzimní typy?

Podle teorie barevné typologie je možné všechny lidi rozčlenit do čtyř skupin, které bývají pojmenovávány stejnými názvy jako roční období. Můžete se ale také setkat s označením studený či teplý typ a tak podobně. Zůstaneme-li ovšem u terminologie ročních dob, pak se podzimní typy zpravidla vyznačují rezavými vlasy nebo vlasy s teplým podtónem, často v kombinaci se světlou pletí a pihami.

Jejich oči bývají zelené či hnědé, mohou mít ale i modrou barvu. Podzimním typů sluší typické podzimní barvy. Zemité tóny, tmavě zelená, hnědá, béžová, krémová, vínová, bordó, tmavě fialová, hořčicová a právě oranžová. Proto je oranžová rtěnka pro podzimní typy jako dělaná.

Typy na konkrétní produkty

Jelikož je oranžová rtěnka poměrně specifický produkt, který se netěší příliš velké poptávce, ani nabídka v jeho případě není zdaleka tak vysoká jako u jiných odstínů. I přesto si ale každý vyberete to své. Krásný jemný oranžový odstín má například ve svém portfoliu přírodní značky alverde. Najdete ji jako Color & Care 45 Deep Coral.

O poznání výraznější je pak například typ This id milky Gloss Milkshakes od značky NYX v odstínu odstín 14 Mango Lassi nebo Milani Color Statement Lipstick v odstínu Orange Gina. Jestliže si chcete dopřát poněkud exkluzivnější péči, pak sáhněte po odstínu Rouge Allure od značky Chanel.