Další

Jízda na kole a postava: jak cyklistika ovlivní vaši figuru?

Jízda na kole a postava: jak cyklistika ovlivní vaši figuru?

Jízda na kole je ten typ sportu, kterému se můžete věnovat v kterémkoli věku. Nevyžaduje si drahé vybavení, pokud jej samozřejmě sami nechcete. Vy rozhodujete o tom, kam pojedete a určujete i tempo jízdy. Mnoho žen zajímá jízda na kole postava a fakt, jestli jim může pravidelná cyklistika nějak pomoci s formováním figury.

Jízda na kole postava – ovlivní ji cyklistika nebo ne?

Rozhodně ano. Samozřejmě ale platí, že je potřeba jezdit pravidelně. Také nutno dodat, že pokud si vyjedete jednou týdně na projížďku, během které stihnete počítat kachny na rybníku, protože vaše rychlost nebude kdovíjaká, pak to s vaší postavou kdovíjaké divy neudělá.

Co se stane s vaší postavou, když začnete jezdit na kole?

Je několik důvodů, proč začít jezdit na kole – a tvarování postavy rozhodně patří mezi ně. Jízda na kole podporuje hubnutí, což má vliv na postavu celkově. Jsou ale i další důvody, proč si cyklistiku zamilovat a šlápnout do toho.

Zpevníte si nohy a zadek

Pokud je „jízda na kole postava“ téma, které aktuálně řešíte, pak vás určitě potěšíme informací, že si díky pravidelné cyklistice můžete zpevnit nohy a také zadeček. Stehna a hýždě jsou u žen velmi často problematickou partií. Jízda na kole tak může dopomoci k tomu, že se nejen nohy, ale i zadek, krásně zpevní a získají tvar.

Posílíte také ruce

I když se to možná nezdá, protože při jízdě na kole dostávají zabrat zejména nohy, k posílení dojde i na rukách. Nebude to samozřejmě mít takový efekt, jako kdybyste čtyřikrát do týdne v posilovně zvedali činky, nicméně i jízda na kole prospěje tomu, že budou vaše ruce pevnější a silnější.

Celkově si zlepšíte fyzičku

Jak už bylo zmíněno výše – jízda na kole vám může pomoci s redukcí hmotnosti, což ovlivní vaši postavu. Nemluvě o tom, že pokud budete jezdit pravidelně, dojde u vás ke zlepšení fyzické kondice a k celkovému posílení zdraví.